Advert

Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor

Sert bir düşüşe geçen doların yeniden yükseleceği umudunu taşıyan fırsatçılar, hayvancılık sektöründe de kendini gösteriyor. Adana’da, bazı veteriner ilaç depolarının satışları durdurduğu ve veteriner hekimlere ilaç vermediği iddia edildi. Oda Başkanı Nihat Köse, ‘’Daha çok kar edebilmek için talepleri karşılamayan firmaları ve depoları, bizler de iyi günümüzde unutmayacağız’’ dedi.

Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor
Dolar fırsatçıları hayvancılığı vuruyor  Nevzat UÇAK

BÖLGE - Adana’da, bazı veteriner ilaç depolarının satışları durdurduğu ve veteriner hekimlere ilaç vermediği iddia edildi. Serbest hekim kliniklerini ziyaretleri sırasında birçok şikayetin kendisine ulaştığını ifade eden Adana Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse, ‘’Dolardaki hareketliliğe bakarak, fiyatların artabileceği tahminiyle ilaç stoklamak anlaşılır bir durum değildir. Bu firmalar, şimdiye kadar Türk hayvancılığından para kazandılar. Daha çok kar edebilmek için talepleri karşılamayan firmaları ve depoları, bizler de iyi günümüzde unutmayacağız’’ dedi. Köse, ‘’Ecza depoları zorunlu ISO 9001 belgesi alırken, stoklarında alt limiti belirleyen belge düzenlemek zorundalar. Stokları belirttikleri sayının altına düşerse, neler yapacaklarını da yazılı olarak dosyalarında bulundurmak zorundalar’’ uyarısında bulundu. 

YEMCİLER DE RANT PEŞİNDE

Yanı sıra, 50 kiloluk torbalarda paketlenen yem fiyatlarına da 20 lira civarında zam yapıldığını kaydeden Başkan Köse, ‘’Yetiştiricilerimiz zara eder de hayvancılığı bırakırsa, o yem fabrikaları ürün satacak kimseyi bulamayacak. Biz Veteriner Hekimler olarak ülkemizin zor günlerinde özveriyle çalışmaya hazırız. Herkesten aynı özveriyi bekliyoruz’’ diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te