Advert

Uçar’dan miting gibi toplantı

Seyhan Belediyesi Başkan Adayı Adayı MHP’li Şehmus Uçar, Mavi Bulvar üzerinde ki Şehitler Parkı’nda, miting havasında geçen bir açık hava toplantısıyla, seçilmesi halinde gerçekleştireceği icraatları halka anlattı. Uçar, ‘’Koltuğa oturup Seyhan'ın sorunlarını ve bu sorunlara çözüm önerilerini düşünmeyeceğiz. Seyhan'ın 96 mahallesini inceledik ve sorunları tespit ettik’’ dedi.

Uçar’dan miting gibi toplantı
Uçar’dan miting gibi toplantı Nevzat UÇAK

BÖLGE – Seyhan Belediye Meclis Üyeliği görevinden yaklaşık 33 ay önce istifa ederek, “Kendi hizmetimi kendim getireceğim” deyip Seyhan Belediye Başkanlığı görevine aday adaylığını açıklayan MHP’li Şehmus Uçar, seçimlere uzun bir süre olmasına rağmen, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Uçar, son olarak Mavi Bulvar üzerinde yer alan Şehitler Parkı’nda düzenlenen açık hava toplantısında Seyhanlı vatandaşlarla biraraya geldi. Oluşturulan platform üzerinde yaklaşık 2 bin Seyhanlı’ya seslenen Şehmus Uçar, Üniversitede oluşturduğumuz bir ekibimiz var. Seyhan'ın 96 mahallesini inceledik ve sorunları tespit ettik. Belediye başkanı olduktan sonra koltuğa oturup Seyhan'ın sorunlarını bu sorunlara çözüm önerilerini düşünmeyeceğiz, şimdiden bu sorunları tespit ettik raporladık’’ dedi.

SEYHAN'A TOKİ'Yİ SOKMAYACAĞIZ

Göreve gelmesi halinde gerçekleştireceği icraatları anlatan Uçar, ‘’Bizim en büyük projelerimizden biri Yeşil Seyhan olarak adlandırdığımız kentsel dönüşüm projesi. Seyhan'a TOKİ'yi sokmayacağız, Adana'daki müteahhitlerimizle çalışacağız’’ diye konuştu. Uçar, ‘’Bina yıkıp yerine yeni bina yapmak kentsel dönüşüm değildir bu yalnızca yenileme yapmaktır. Kentsel dönüşümde bunun içerisinde sosyal projeler ve halka hizmet edecek her ayrıntıyı koyacağız. Bu kentsel dönüşüm projesinde Adanalı müteahhitlerimizle çalışacağımız için işsizliği de bir nebze olsun indirmiş olacağız. Biliyorsunuz Adana işsizlikte Türkiye'nin zirvesinde’’ ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ ÇARPIK KENTLEŞMEDEN ŞİKAYETÇİ

Vatandaşların özellikle çarpık kentleşmeden şikayetçi olduğunun altını çizen Uçar, şunları söyledi; ‘’Sokaklar dar, alt yapı yetersiz. Ve vatandaşların ailecek gidip oturup sohbet edip gezebilecekleri mekanları olmadığından şikayet ediyorlar. Yalnızca Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda çalışmaları olduğunu, ilçe belediyesinin yetersiz olduğunu ifade ediyorlar ve benden bu konuda özel ricada bulunup ailecek oturup sohbet edebilecekleri yerlerin olmasını istiyorlar. Biz de öyle bir proje çıkarttık ki... Bizim projemizde yapacağımız parklarda çocuklarımızın oyun alanlarının yanı sıra, el becerilerini geliştirebilecekleri atölyeler, kitap okuyacakları kütüphaneler ve okul öncesi eğitimlerin verileceği, gençlik merkezlerinin kurulacağı ve ailelerin birlikte oturup sohbet edebilecekleri yerler inşa edeceğiz.

TOPLAM 8 BİN 500 KİŞİ İŞE ALINACAK

Uçar, henüz göreve seçilmiş olmamasına rağmen, geçen sürede yaklaşık 30 bin kişinin kendisinden iş istediğini söyledi. Uçar, işsizliğe karşı da birinci öncelikli projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti.  ‘Tüketen değil, üreten belediyecilik’ anlayışıyla çalışacaklarını dile getiren Uçar, 3 yıl içerisinde mevcut olan belediye personeli haricinde, 8 bin 500 kişiyi daha işe alacaklarını kaydetti. Uçar, sosyal patlamanın eşiğinde olan ailelerde, işe ihtiyacı olan bireylere, kendi imkanlarıyla yardımcı olmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

SPOR TESİSLERİNE ÖNEM VERİLECEK

Spora ve sporcuya daha çok önem vereceklerini ifade eden MHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı Şehmus Uçar, “Seyhan’daki spor kulüplerine ve sporculara daha fazla destekte bulunacağız. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olacağız. Seyhan’ı spor tesisleriyle donatacağız. Vatandaşların ve sporcuların spor yapabileceği tesisler yapacağız. Seyhan’da sportif anlamda büyük yatırımlar yapacağız. Başarılı sporculara daha geniş imkanlar sunacağız” diye konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te