Advert

Sözütek’ten zam tepkisi

Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, dövizdeki artışları fırsat bilerek iğneden ipliğe birçok üründe keyfi zamlara tepki gösterdi. Sözütek,spekülatörlere her kesimin korunması gerektiğini söyledi.

Sözütek’ten zam tepkisi
Sözütek’ten zam tepkisi Nevzat UÇAK

Birlik Başkanı Nihat Sözütek, ABD'de 6 Kasım'da yapılacak kongre ara seçimlerinde zorlanacağını anlayan Başkan Trump'un, siyaseten başlattığı ticaret savaşlarının getirdiği kur dalgalanmalarının ülkemizi olumsuz etkilediğini, bunu fırsat bilen spekülatörlerin de keyfi zam yoluna giderek vatandaşlar gibi küçük esnaf ve sanatkarları da zor duruma düşürdüğünü belirtti.
“HAKSIZ KAZANÇ SAĞLANIYOR”
Başkan Sözütek, özellikle toptancı piyasasında görülen keyfi fiyat artışlarına karşı devletin ilgili kurumları ile belediyelerin de harekete geçmesini istedi. Sözütek, “Her kesimdeki fiyat tarifelerinin hızlı bir şekilde denetlenmesini, tarifesi olmayanlara ilgili kurumdan tarifelerini alarak görünür yere asmalarının sağlanmasını, kayıt dışı çalışarak haksız kazanç elde edenlerin de tespit edilerek gerektiği şekilde cezalandırılmasını ve kayıt altına alınmalarının gerektiğini” söyledi.
“HAREKETE GEÇİLMELİ”
Sözütek,"Piyasalardaki dalgalanmalar, kriz fırsatçılarını harekete geçirdi.  Devletimizin gösterdiği sabır ve fedakarlığı göstermekten kaçınan spekülatörler, peş peşe zamlar yaparak, halkımız ile küçük esnaf ve sanatkarlarımızın sıkıntılarını artırdı. İğneden ipliğe her şeye zam yapanlara karşı, devletimizin ilgili birimlerinin harekete geçmesini istiyor ve bekliyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu