Advert

“Laik ve çağdaş eğitim istiyoruz”

“Laik ve çağdaş eğitim  istiyoruz”
“Laik ve çağdaş eğitim  istiyoruz” Nevzat UÇAK

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, yeni eğitim öğretim yılına yönelik açıklama yaptı. Balık, “ “Eğitimin kalitesini yükseltecek asli unsur öğretmenlerdir. Ülkeleri, toplumları ve insanlığı ileriye götüren her zaman iyi ve doğru eğitim olmuştur. Kaliteli bir eğitim ise bilimsel, laik ve çağdaş eğitimle mümkündür” dedi. Balık şöyle devam etti; Ekonomik, mesleki ve örgütsel bütün olumsuzluklara rağmen büyük bir özveriyle görevini yapan; gerici müfredata karşı da inatla ve kararlılıkla Atatürk’ü anlatmaya devam edecek olan bütün eğitim ve bilim emekçileri ile öğrencilerimize 2018 2019 eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesini diliyoruz”   
“KRİZ EMEKÇİLERE YÜKLENİYOR”
“AKP iktidarı, ekonomik ve siyasi krizin yükünü emekçilere yüklemektedir. Okulların açılması ile birlikte, birçok ailenin bütçesine, okula başlangıç giderleri ağır bir yük getirecektir.  Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselere başlayacak öğrencilerin okula başlangıç maliyetleri ekonomik kriz nedeniyle daha da artacaktır. Öğrencilere ücretsiz kitap vererek, giderlerin azaltılamayacağı açığa çıkmıştır. AKP iktidarı bu uygulamayı siyaseten kullanarak yaptığı özelleştirmelerin, fahiş zamların, özel eğitime verdiği desteğin üzerini örtmekte, adeta kamuoyunun gözünü boyamaktadır.”
“ÖĞRENCİLER CEMAATLERE İTİLİYOR”
“AKP iktidarının Türk Milli Eğitimi’ndeki uygulamaları, öğrencileri cemaatlerin ve tarikatların kucağına iterek çağdaş, bilimsel, akılcı, laik eğitim sistemini ortadan kaldırmaya yöneliktir. Eğitim-öğretim sisteminin içinde bulunduğu koşullar çağdaş Türkiye'ye yakışmamaktadır. Eğitim sisteminde yaşanan kargaşanın biran önce son bulmasını, eğitim-öğretim niteliğinin arttırılması gerekmektedir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu