Advert

“İnsan odaklı belediye olacak”

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Ergezer, alışılmışın dışında istihdama yönelik projeler üreten bir belediye oluşturacaklarını söyledi

“İnsan odaklı belediye olacak”
“İnsan odaklı belediye olacak” Nevzat UÇAK

ERGEZER PROJELERİNİ ANLATTI
Yerel seçimler öncesinde gönlünden adaylık geçiren isimler kamuoyu nezdinde çalışmalarına başladı. CHP’den Çukurova Belediye Başkan adayı olmak isteyen Orhan Ergezer de, bu isimlerden birisi. Denizcilik Müsteşarlığı’ndan kamu ve yöneticilik deneyimine sahip Ergezer, Bölge Gazetesi’ni ziyaretinde neden aday adayı olduğunu anlattı.


NİTELİKLİ YÖNETİCİ YOK
“Çukurova’nın sorunları çözümlenemiyor” diyerek sözlerine başlayan Orhan  Ergezer, bu yorumunun nedenini de, “Sorunlara direk etki edip, çözebilecek gerçek anlamda idareci kadrolar yok. Halkçı ve yenilikçi politikalar da üretilmeyince problemler dağ gibi büyüyor. Sadece kaldırım ve yol yapıp bozmakla belediyecilik olmaz ” sözleriyle açıkladı.
YAŞAM KALİTESİ VURGUSU
“Belediyecilik sadece yol ve köprü yapmak değil. Kent kültürünü yaşam kalitesini yükseltmek için de girişimler olmalı. Çukurova’da hiç bir kamu kuruluşu ve yatırımı yok. Devlet yapmadı, belediye de uyudu.20 bine yakın nitelikli işsiz genç var. Çok büyük bir rakam. Bunların istihdamına yönelik yatırımlar gerekiyor.”
GENÇLERE İSTİHDAM OLANAĞI
“İhtisas alanları, yerel teşvikler oluşturmak lazım. Belediyeler sen ben merkezlerine dönmüş. Bu görüntüden sıyrılmak gerekiyor. Örneğin parklar torbacılardan temizlenecek .İşsiz gençleri parklara güvenlik görevlisi olarak atayacağız. Zeki ve fakir çocukların tüm eğitim masrafları karşılanacak. Gençlik Merkezleri kurulacak. Fikir hür vicdanı hür gençler yetiştirilecek.”  
YOKSULLARA İŞ VE MAAŞ
“Ekonomisi zayıf olan insanlara makarna veya kömür gibi kalitesiz yardımlar yapılmayacak. Gerçekten ihtiyacı olanlara maaş bağlayacağız. Onları bulundukları mahallelerin temizliğinden sorumlu tutacağız. Kadına şiddet uygulayan ya da adli suçlara karışanlara maaş yok. Kadınların el işi ürünlerini belediye olarak satın alıp pazarlamasını yapacağız.”  
MECLİSLER KURULACAK
“Çocuk, yaşlı, genç ve engelli meclisleri oluşturulacak. Alınan kararlar uygulanacak ve onların projeleri olduğu belirtilecek. Öyle her yerde belediye başkanının adı yazmayacak. Hamileler için özel ambulanslar getirteceğiz. Geri dönüşüm projeleriyle belediyeye yeşil bayrağı getireceğiz. Personel alımı kadınlar ve erkeklerden eşit sayıda olacak.”  
Çukurova Belediye Başkan aday adayı Ergezer ile birlikte, AK Partili eski isimlerden İrfan Çetinkaya ve CHP’li Macide Yiğit de ziyarete katıldı.             

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Leyla     0000-00-00 Çukurova adayı mekin şahin dir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te