Advert

FOTOĞRAFÇILARDAN, OKULLARDAKİ KORSANA TEDBİR UYARISI

Adana ESOB'a bağlı Adana Fotoğrafçılar Esnaf Odası (ADAFO) Başkanı Bünyamin Yüce, 2018/2019 Eğitim ve Öğretim Sezonu'nun başlamasına sayılı günler kala Adana Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz'u ziyaret ederek, okullarda korsan çalışan fotoğrafçılara önlem alınmasını talep etti.

FOTOĞRAFÇILARDAN, OKULLARDAKİ KORSANA TEDBİR UYARISI
FOTOĞRAFÇILARDAN, OKULLARDAKİ KORSANA TEDBİR UYARISI Nevzat UÇAK

Oda Başkanı Bünyamin Yüce, yönetim kurulu üyeleri ve oda genel sekreteri Çiğdem Yağlı ile birlikte ziyaret ettiği, Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, okullarda her yıl yaşanan korsan fotoğrafçı faaliyetlerine karşı tedbir alınmasını, haksız kazancın önüne geçilmesini istedi.  
Başkan Yüce, ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar nedeniyle küçük esnaf ve sanatkarların sıkıntılarının daha da katlandığına dikkat çekerek, kayıt dışı çalışanlara karşı tedbir alınmasının, hem devletin,hem de odanın yararına olacağını ifade etti.
Vali Yardımcısı Yavuz da, okullarda çalışan korsan fotoğrafçıların tespit edilerek, kayıt altına alınması ve kayıtsız çalışanların men edilmesi konusunda okullara gereken uyarıların yapılarak, küçük esnaf ve sanatkarların korunması konusunda devlet olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını belirtti. Vali Yardımcısı Yavuz, korsan fotoğrafçılara karşı okul idarecilerine de bilgi verilerek, oda kimlik veya faaliyet belgesi ibraz edemeyenlerin çalışmasına izin verilmeyeceğini ifade etti. Başkan Yüce de, Milli Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz'a sıcak ilgi ve alakası için esnaf ve sanatkarları adına bir de plaket verip teşekkür ederek Valilikten ayrıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu