Advert

ASİM VE GÖNÜLKUR BULUŞMASI

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Gaziantep’te faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiği Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu (GÖNÜLKUR)’nu ziyaret etti.

ASİM VE GÖNÜLKUR BULUŞMASI
ASİM VE GÖNÜLKUR BULUŞMASI Nevzat UÇAK

Ziyarette İlim Yayma Cemiyeti Gaziantep il başkanı ve Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Ahmet Kölemen,  AYDER Temsilcisi Muhammet Talha, ÖNDER Gaziantep Şube Başkanı İsmail Bozo, Hayrat Vakfı Gaziantep Temsilcilsi Ümit Helvacı Kara, Ensar Vakfı Temsilcisi Ahmet Batmaz ve Platformun dönem sekreteri Adem Uçar hazır bulundu. ASİM Genel Başkanı Mahmut Eraslan konuşmasında Sivil Toplum Kuruluşlarının kendi aralarında iletişim ve diyalog halinde olmalarının önemine vurgu yaparak faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Başkan Eraslan Gaziantep ile başladıkları ziyaret turu ile amaçlarının aynı inanç ve ideal ekseninde çalışan kurumların hem birbirleri ile tanışmaları hem de birlikte iş yapabilme kültürünü geliştirmeleri için küçük de olsa bir atabilmek olduğunu söyledi.  Ahmet Kölemen: STK’larımız Sekülerleşme ve Dünyevileşme Tehlikesine Karşı Dikkatli olmalıdır Konuşmasına  “Kısa bir özeleştiri yapacak olursak Son zamanlarda kurumsal ve kişisel olarak oldukça sekülerleştik” tespiti ile başlayan  Ahmet Kölemen kendisinin Sivil Toplum çalışmalarına 1977’de başladığını; o günlerden 2000’li yıllara kadar ciddi bir hasbilik ve samimiyet olmasına karşın bugün o samimiyetin ve hasbiliğin yakalanamadığına işaret etti. Konuşmasında özetle “ROL model olmada sıkıntılarımız var. Kalemlerimiz ifadelerimiz güzel ama fiillerimizde sıkıntılar var.”  Diyen Kölemen özeleştiri kültürü konusunda da sınıfta kalındığına işaret ederek bazen hakikati ketmetme pozisyonuna dahi düşüldüğüne dikkat çekti.
“BÖLGESEL VE ÜLKE ÇAPINDA ORTAK PLATFORMLAR OLUŞTURULMALI”
 Toplantıda  STKlarımızın bölgesel ve ülke bazında üst birlikler oluşturmalarının gereği üzerinde duruldu ve  bölgemizde yapılacak etkinlikler için birlikte hareket edilmesi hususunda görüş birliğine varıldı.
Gaziantep Gönüllü Kuruluşları Platformu Dönem Sekreteri Adem Uçar bundan sonraki süreçte karşılıklı ziyaretleşmelerin devam etmesini temenni ederek ASİM Heyetine ziyaretleri için teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu