Advert

Muhasebe mesleği kabuk değiştiriyor

Muhasebe mesleği kabuk değiştiriyor
Muhasebe mesleği kabuk değiştiriyor Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı A. Masis Yontan, Adanalı meslektaşlarıyla bir araya geldi. Yontan ve muhasebeciler mesleki ve genel konularda görüş alışverişinde bulundu.
YENİ UZMANLIK ALANLARI AÇILIYOR
Günümüzde muhasebe kayıt tutma fonksiyonundan finansal raporlama fonksiyonuna hızla geçiş yapılırken, muhasebe mesleğinin de son yıllarda kabuk değiştirdiğini ve farklı uzmanlık alanlarına yöneldiğini kaydeden Yontan, “Ekonomik ve ticari hayatın gelişmesi, piyasaların genişlemesi ve finansal piyasaların baş döndürücü bir hızla küreselleşmesi; beraberinde her geçen gün muhasebe mesleğinde yeni uzmanlık alanları açmaktadır’’ dedi.
ÜYELERE ZORUNLU EĞİTİM VERİLECEK
Yontan, şunları kaydetti; ‘’Gittikçe karmaşık hale gelen, sürekli değişen ve gelişen bir ortamda şartlara uygun olarak varlığını sürdürebilmek zorunda olan meslek mensuplarının sürdürmek de oldukları faaliyetlerini daha profesyonel bir temele oturtmak ve pazarın dinamiğine uyum sağlamak için daha fazla çaba harcamaları gerekmektedir. Bu nedenlerden dolayı, sürdürülebilir ortaklıklar kurabilmek ve yönetebilmek için muhasebe, denetim ve danışmanlık hizmetleri veren meslek mensuplarının daha profesyonel olarak hizmet sunmaları için kurumsal yapılar altında bir araya gelmeleri kaçınılmazdır.’’ Üyelerin global düzeyde bilgiye hemen ulaşabilmeleri, değişen dünya koşullarına uyum sağlayabilmeleri için zorunlu eğitimin gerekliliğine değinen Yontan, 2019 yılının başından itibaren meslek mensuplarına zorunlu eğitim getirileceğinin bilgisini verdi. Toplantı sonunda, Adana Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Okan Özandaç, Genel Başkana plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu