Advert

AFAD hazır

Adana İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Bakanlık görev yapılarının değişimi sonrası ilk kez toplandı Vali Yardımcısı Mustafa Aydın başkanlığında gerçekleşen istişare toplantısında, TAMP Yerel Düzey Hizmet Grupları’yla, plan güncelleme çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

AFAD hazır
AFAD hazır Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ
 AFAD Şube Müdür Vekili Cennet Beste Önel, deprem konusunda bilinçli olmak isteyen vatandaşlar için eğitim verdiklerini söyledi. AFAD'da 8 yıldır görev yapan Cennet Beste Önel, depreme hazırlanmak isteyen her vatandaşın eğitim alabileceğini ifade etti. Önel, "Deprem öncesi en önemli aktivitemiz, eğitim ve farkındalık yaratma faaliyetleri. Kişinin kriterlerine göre 3 günlük, 5 günlük, 2 saatlik eğitimlerimiz var" dedi.
PANİK YOK, DOĞRU MÜDAHALE VAR
Her yaş grubu için eğitimlerinin farklı olduğunu söyleyen Cennet Beste Önel, "Burada farklı yaş gruplarına farklı eğitim modülleriyle farkındalık yaratma hedefimiz var. Kurumlara, derneklere, okullara yazışmalar yapılıyor. Hangi modüllerden, kimler ne şekilde yararlanabilirse bütün talepler toplanıyor ve bütün yaş grupları planlama dahilinde eğitim alıyorlar. Yaptığımız tatbikatlarla ise kim nereye hangi envanter ve malzemelerle müdahale edeceğini öğrenmiş oluyor. Bu da afet anında panik yapmadan en doğru şekilde müdahale etmemizi sağlıyor" diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu