Advert

Adanalı sigortacıların Levent Korkut’tan beklentisi büyük

Adanalı sigortacıların Levent Korkut’tan beklentisi büyük
Adanalı sigortacıların Levent Korkut’tan beklentisi büyük Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ
Bir süre önce gerçekleşen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi'ndeki seçimi, ‘Acentelerin Sesi’ listesi ile kazanan Levent Korkut, yeni dönemde yapacağı çalışmaları gazetemize açıklayarak, ‘’Her şeyin çok iyi olacağına inanıyorum. Her meslektaşımıza eşit mesafede, ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden yakın olacağız’’ demişti. ‘’Sektörde yeni bir sayfa açarak, seçimde bir araya getiremediğimiz tarafların tamamını kucaklamak suretiyle, parçalanmışlığı sonlandırıp, acentelerin beklentilerine cevap verebilecek çalışmalar yapacağız’’ ifadelerini kullanan Korkut’a, Adana’da ki meslektaşlarının önemli çoğunluğundan tam destek geldi.  
KENDİSİNİ ADANA’YA DAVET EDECEĞİZ
Çukurova Sigorta Acenteleri ve Aracıları Derneği Başkanı ve EN-KA Sigorta Genel Müdürü Gökhan Çanakçı, Levent Korkut’un kazanmasından son derece memnun ve mutlu olduklarını ifade ederek, ‘’Yakın zamanda dernek olarak ziyarette bulunup, fikir alışverişinde bulunmak üzere kendisini Adana’ya davet etmeyi düşünüyoruz. Adana’da 437 acente varsa, bunun 400’ü Levent beyi tanımıyor, ismen biliyorlar. O nedenle kendisinin Adanalı meslektaşlarımızla bir araya gelmesini önemsiyoruz’’ diye konuştu.  
ÖNCELİK ACENTEYİ KURTARMAK OLMALI
Korkut’un seçim sonrası açıklamalarını değerlendiren Çanakçı, şunları ifade etti; ‘’Gayet olumlu ve mantıklı bulduğum bir açıklamayla bütünleşmekten yana bir tavır sergileyeceğini göstererek, kendisine güvenenleri yanıltmamış oldu. Özellikle delegelerle çalışmaya devam edeceğini söylemesi, onların seçimden seçime olan önemini,  her zaman daim kılmaya yetecektir. KOSGEB birleşme-kümeleşme gibi projelerine katılmadığımı ifade etmek istiyorum. İlk başta, mevcut acentelerin devamlılığıyla ilgili çalışmaları yapması gerekir diye düşünüyorum. Birleşme son çare olmalı. Zira, ülke genelinde ki 16 bin acentenin 15 bini aktif durumda. İl bazında yaptığımız görüşmelerde, 5 bine yakın acentenin zor durumda olduğunu görüyoruz. Bu 5 bin acenteyi nasıl kurtarırız? Onun derdine düşmemiz lazım. Aksi halde, 4 ve 5’inci kuşak sigortacılar yetişmez.’’
DENETİMLERİN ARTMASINI BEKLİYORUZ
Adana Ticaret Odası Meslek Komitesi Meclis Üyesi, Adana Sigorta Acenteleri Derneği Başkan Yardımcısı ve Gökçelik Sigorta Genel Müdürü Ayhan Gökçelik de, sonucun hayırlı olması temennisinde bulundu. ‘’Demokratik bir seçim gerçekleşti ve seçim sürecinde daha iyi çalışan Levent Korkut başarıyla ulaştı’’ diyen Gökçelik,  ‘’İyi mi oldu yoksa kötü mü, bunu zaman gösterecek. Hepimiz aynı gemideyiz ve iyi olmasını ümit ediyoruz’’ şeklinde konuştu. Gökçelik, ‘’Biz acenteler, SAİK’ten her zaman denetimlerin artırılmasını talep ettik. Yeni dönemden de ilk beklentimiz yine bu yönde olacak. Motosiklet tamircisi bile poliçe keserek, bütün sigortacılara zarar veriyor. Adana Ticaret Odası Sektör Meclisi bu şikayetlerimizi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne gönderiyor. Onlar da SAİK’e yönlendiriyor. Dolayısıyla SAİK’ten bir görevli gelmesi bekleniyor. Bu sürecin hızlanmasını istiyoruz’’ dedi.
İNŞALLAH BAŞARILI OLUR  
Gökçelik, şunları kaydetti, ‘’Sayın Levent Korkut, gazetenize yaptığı açıklamalarda çok güzel şeylerden bahsetmiş. Sizden ricam, bir yıl sonra bir röportaj daha yaptığınızda, geçen sürede vaad ettiklerini yapıp yapmadığını sormanız. O zaman başarılı olup olmadığı ortaya çıkacaktır. İnşallah başarılı olur. ‘Her kesime eşit mesafede duracağım’ sözleri klasik seçim sonu beyanıdır. Her seçim kazanan genelde böyle söyler. Neler olacağını zaman gösterecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te