Advert

“Tüm darbeleri lanetliyorum”

Büyükşehir Meclisinde söz alana CHP Grup Sözcüsü Ulaş Çetinkaya, 12 Eylül darbesini kınadı

“Tüm darbeleri lanetliyorum”
“Tüm darbeleri lanetliyorum”  Nevzat UÇAK

HABER: MURAT ÖZKARDEŞ
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı oturumlarına, Meclis Başkan Vekili Murat Cevheribucak yönetiminde devam edildi. Meclis gündemine getirilen maddelerin görüşülmesine geçilmeden önce söz alan Cumhuriyet Halk Partisi  Grup Sözcüsü Ulaş Çetinkaya, Aladağ’daki yol ve imar sorunlarına değindi, Büyükşehirin bu bölgelere daha fazla dokunmasını istedi.
ALADAĞ’DAKİ YOL SORUNU
Aladağ’daki yurt yangınıyla ilgili tutuklu sanık kalmadığını hatırlatan Çetinkaya, bu tür bölgelerin ulaşım ve imarla ilgili sorunların çözümlenmesinin bu tür kazaların da önüne geçeğini savundu. Çetinkaya, o bölgelerde ulaşımın kolay olması halinde öğrencilerin bu tür yurtlarda barınmayacaklarını ve kendi evlerine dönebileceklerini hatırlattı.
HALEN İZLERİ SÜRÜYOR
12 Eylül Darbesi’nin yıldönümünü de unutmayan Ulaş Çetinkaya,“ Cumhuriyetin gelişmesi, Türkiye’nin büyümesine engel olan 12 Eylül Askeri Darbesini ve tüm darbeleri nefretle kınıyoruz. Bu darbenin kötü izlerini halen görmek mümkün.  Tarih boyunca süren tüm darbeleri lanetliyoruz. Bu arada Demokrasimizin kurucusu CHP’nin 95. yaşını kutladık. Nice yıllara diyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu