Advert

CHP’de yoğun gün

CHP Kurultay Delegesi Hasan Aslan, bugünkü Bölge Toplantısı’yla küskünlüklerin, bireysel düşüncelerin ortadan kaldırılacağını söyledi

CHP’de yoğun gün
CHP’de yoğun gün Nevzat UÇAK

Cumhuriyet Halk Partisi’ni hareketli saatler bekliyor.  İlk olarak İzmir’de start verilen Bölge Toplantılarının ikincisi bugün Adana Shereton Otel’de gerçekleştirilecek. Adana, Mersin, Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayacak toplantıya, Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlık edecek. Toplantıya yönelik görüşlerini aktaran Kurultay delegesi ve Çukurova İlçe Belediye Başkan aday adayı olarak adı anılan Hasan Aslan, küskünlüklerin dargınlıkların ortadan kaldırılacağı bir toplantı beklediklerini dile getirdi.

“ÜLKEYİ ENKAZDAN ÇIKARACAĞIZ”

24 Haziran’dan sonra ülkenin her açıdan enkaz haline dönüştüğünü savunan Hasan Aslan,” Ülkemizi sıkışan, parçalan görünümden çıkaracak, tekrar Cumhuriyetin temel değerlerine doğru 1923 ruhuyla elde ettiğimiz kazanımları işlevsel hale getirmek için bu toplantılar düzenleniyor” dedi.

Aslan ayrıca, küskünlüklerin, dargınlıkların, bireysel düşüncelerin ortadan kaldırılıp ülkeyi refaha çıkarabilecek, eşit adalet dağılmasını sağlayacak politikalar üretilmesinin de toplantıda konuşulacağını söyledi.

“BÜYÜKŞEHİRLERİ KAZANACAĞIZ”

Aslan şöyle devam etti ; “İzmir’deki toplantı verimli geçti. İkincisi   Adana’da yapılacak. Özgün yapısından dolayı önemli bir kent olduğunu herkes biliyor. Adana’da yapılacak bu toplantı Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’ye kazandıracak yöntemleri ortaya çıkaracak. Fikir alışverişleri yapılacak. Toplumda demokrasiyi, özgürlükleri, Atatürk’ü ve Cumhuriyeti savunan insanlarla bağ kurmanın yolları aranacak. Ve inanıyoruz ki bu toplantılar sadece Adana’yı değil birçok ilde Büyükşehir Belediyelerinin kazanılmasını getirecek”

YOĞUN KATILIM OLACAK

Toplantıya, Parti Meclisi üyeleri, Yüksek Disiplini Kurulu üyeleri, eski ve yeni Milletvekilleri, İl başkanları, eski ve yeni kurultay delegeleri belediye başkanları, İl disiplin kurulu üyeleri,meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları yöneticilerinden oluşan yoğun bir katılım yaşanacak. Saat 10.30’daki toplantı Adana İl Başkanı Av.Emrah Kozay ve Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın konuşmaları ile başlayacak ve daha sonra basına kapalı olarak devam edecek.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nadir yıldız     0000-00-00 Çukurova mekin şahin ile şenleniyor her yer bayram yeri gibi iki gündür mekin şahin in adaylığını duyunca kapı kapı dolaşmaya başladık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”