Advert

ASKİ, vatandaşın yüzünü güldürüyor

Tufanbeyli ilçesine bağlı Evci Mahallesi'nde kapsamlı bir çalışma gerçekleştiren ASKİ ekipleri, 6 kilometrelik içme suyu hattıyla birlikte tüm sorunları ortadan kaldırıyor.

ASKİ, vatandaşın yüzünü güldürüyor
ASKİ, vatandaşın yüzünü güldürüyor Nevzat UÇAK

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, proje ve yatırımlarına tüm hızıyla devam ediyor. Gelecek yılların ve nesillerin de düşünüldüğü bir hizmet anlayışını benimseyen ASKİ, Adana'nın en ücra noktası dahi olsa en kaliteli hizmeti sunabilmek için çalışıyor.

TUFANBEYLİ EVCİ MAHALLESİ'NE 6 KİLOMETRELİK YENİ İÇME SUYU HATTI

Tufanbeyli'ye bağlı Evci Mahallesi'ne 6 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı döşeme çalışması gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında 63 mm çapında sağlıklı ve dayanıklı HDPE içme suyu boruları kullanılıyor. Çalışmanın Eylül ayı içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir.

''BAŞKAN SÖZLÜ VE ASKİ SAYESİNDE MAHALLENİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ''

Daha önce de Evci Mahallesi'nin kalkınması için bölgede çalışmalar yapan ASKİ ekipleri,  12 kilometrelik ''Evci Göleti Kapalı Sistem Sulama Projesi'' ile bölge halkının sulama sorununu ortadan kaldırarak 3000 dönüm tarım arazisini suya kavuşturdu.

ASKİ'nin başarılı hizmetlerinden dolayı herkesin çok mutlu olduğunu ifade eden Evci Mahallesi Muhtarı Ali Konuralp, ''Önceden köyümüzde çok fazla eksiklikler vardı. Ancak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hüseyin SÖZLÜ'ye ilettiğimiz taleplerimiz her zaman karşılık buldu ve başkanımız mahallemizin sorunlarının çözülmesi için son derece duyarlı davrandı. Öncelikle tarımsal faaliyetlerimizi artırabilmemiz için kapalı sistem sulama projesi hayata geçirildi; ulaşım konusunda çok zorlanıyorduk ve bozuk yollarımız yeniden yapıldı. Şimdi de içme suyuyla ilgili yaşadığımız problemlerin son bulması için çalışma yapılıyor. Mahallemizdeki eksikliklerden dolayı göç edenler olmuştu fakat bu eksiklikler tamamlanınca hemşehrilerimiz tekrardan dönüp burada yaşamaya başladılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ ve ASKİ'nin çalışmalarından sonra mahallemizin çehresi değişti; bizim de yüzümüz gülmeye başladı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.'' şeklinde konuştu.

OPRUKÇU: ''VATANDAŞLARIMIZIN MEMNUNİYETİ BİZLERİ MOTİVE EDİYOR''

Tufanbeyli Evci Mahallesi'nde yürütülen projenin vatandaşların tüm içme suyu problemini ortadan kaldıracağını söyleyen ASKİ Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU, ''Adana Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde çalışarak hem şehir merkezinde hem de kırsalda dev eserleri vatandaşlarımıza ve ülkemize kazandırmak için gayret gösteriyoruz. Tufanbeyli Evci Mahallesi çok fazla sorunu içinde barındırıyordu. Başkanımız Hüseyin SÖZLÜ'nün bu konudaki hassasiyeti neticesinde de tüm ekiplerimiz bu sorunları ortadan kaldırmak için gece gündüz demeden çalıştı. Bu çalışmanın karşılığında da vatandaşlarımızın yüzündeki memnuniyeti, mutluluğu görmek bizleri en güzel şekilde motive ediyor.'' dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor