Advert

KGF İşadamlarına Kefil Oluyor!

TÜMSİAD Adana Şubesi Yönetim Kurulu, Kredi Garanti Fonu (KGF) Adana Şube Müdürü Celal Altuntaş’ı ağırladı. Altuntaş,TÜMSİAD Adana Şubesinin düzenlediği kahvaltı da yaptığı konuşmada, KOBİ’lerin ve KOBİ dışı firmaların KGF’ den nasıl yararlanabileceklerini anlattı.

KGF İşadamlarına Kefil Oluyor!
KGF İşadamlarına Kefil Oluyor! Nevzat UÇAK

Teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ’lere ve KOBİ dışı işletmelere kefil olduklarını söyleyen Altuntaş, ‘’Amacımız, işletmelerin finansmana erişmelerine yardımcı olmaktır’’ dedi.

TOBB, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kredi Garanti Fon’u (KGF) ortaklığında, KOBİ’lerin ve KOBİ dışı firmaların finansman sorunlarına katkı sağlamak üzere, düşük faizli KOBİ destek (nefes Kredisi) programının açıldığını belirten Altuntaş, yukarıda adı geçen Bankalar üzerinden kredi için başvuru yapılabileceğini açıkladı.

KOBİ’lerin ve KOBİ dışı firmalara sunulan düşük faizli kredilere KGF olarak kefil olduklarını söyleyen Altuntaş, kredilerin yüzde 85’inin hazine destekli, 6 ay ödemesiz, 18 ay vadeli olduğunu ifade etti.

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca da, ‘’İşadamları olarak, devletimizin sunduğu bu imkanları iyi değerlendirmeli, ülkemizin refahı için daha çok çalışmalıyız’’ diyerek, KGF Şube  Müdürü Celal Altuntaş’a teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor