Advert

Demokrnat Parti’den toplantı tepkisi

Demokrat Parti Adana İl Başkanı Cafer Doğan, daha önce DP'de görev yapmış bir kişi tarafından parti adıyla toplantı düzenlendiğini belirterek, partilileri bu tür sahte toplantılarla ilgili duyarlı olmaya ve katılmamaya çağırdı.

Demokrnat Parti’den  toplantı tepkisi
Demokrnat Parti’den  toplantı tepkisi Nevzat UÇAK

Demokrat Parti (DP) Adana İl Başkanı Cafer Doğan, ilçe başkanlığı düşürülen bir kişinin Demokrat Parti'nin adını kullanarak toplantı düzenlemeye çalıştığını belirterek, üyelerini  bu tür toplantılara  katılmamaya çağırdı.Doğan, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 20 Ekim 2018 tarihinde Çukurova Belediyesi'nde Demokrat Parti adı kullanılarak bir toplantı düzenlendiğini belirlediklerini söyledi. Her DP'linin toplantı yapma hakkı olduğunu vurgulayan Doğan, sözkonusu toplantıyı düzenleyenlerin resmi toplantı  imajı vermeye çalışmalarını yanlış oludğunu söyledi. Parti adına yapılacak toplantıların yetkili kurullarının onayı ile yapılabileceğini hatırlatan Doğan, "Ayağı Demokrat Parti'de, gövdesi başka partide olanlardan hayır gelmez. onlara sesleniyorum: Göründüğünüz gibi olun" dedi.

SEYHAN İLÇE ESKİ BAŞKANINA ELEŞTİRİ

Seyhan İlçe eski Başkanı Hasan Yurdakul'un DP Seyhan İlçe Başkanı sıfatını kullanarak KOSGEB projeleri dahil kredi kullandırma, Balkan ülkelerine konsolosluklar vasıtasıyla vize temin etme çalışmaları yaptığının tespit edildiği ve bu nedenle 9 Eylül 2018’de ilçe başkanlığı görevinden düşürüldüğünü, yerine de  Kıbrıs Gülü Zor'un atandığını bildirdi. Doğan, Yurdakul hakkında iş takiplerinde partinin adını kullanmasıyla nedeniyle Genel Merkez tarafından ayrıca hukuki süreç başlatıldığını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor