Advert

Kız çocuklarına kariyer planlaması

Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında, Çocuk Evleri Sitesi’nde koruma ve bakım altında olan ve yakın zamanda reşit olup kuruluştan ayrılacak olan kız çocuklarına, iş gücü piyasasına atacakları ilk adıma yönelik, kariyer-rehberlik hizmeti verildi.

Kız çocuklarına kariyer planlaması
Kız çocuklarına kariyer planlaması Nevzat UÇAK

 

 

 

Haber: Yener EKİNCİ

Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi, Yenilikçi İnsan Kaynakları Derneği ve Yüreğir Belediyesi işbirliğinde bir dizi eğitim ve gezi planlanarak, devlet himayesinde ki kız çocuklarının iş gücü piyasasına atacağı ilk adıma yönelik kariyer ve rehberlik hizmeti verildi. Eğitimlerde çocuklara, iş arama becerileri, iş motivasyonu, iletişim, gelecek farkındalığı, çalışma etiği, mülakat teknikleri ve işveren markası konuları anlatıldı ve eğitimciler çocuklarla deneyimlerini paylaşarak, kendi geleceklerini şekillendirme noktasında yol gösterdiler.
 
İŞ ARAMA BECERİLERİ EDİNDİLER

Eğitimlerini tamamlayan çocuklara, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Zeynel Abidin Koç ve Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karaveli tarafından sertifikaları verildi. Ayrıca Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü tarafından Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında, İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Destek Merkezi’nde (ÇODEM) kalan çocuklara ve Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi’nde (ŞÖNİM) kalan kadınlara da eğitimler verildi. Eğitimin içeriğinde CV hazırlama, mülakat teknikleri, iş arama becerileri ve kendini tanıma gibi konular yer aldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te