Advert

Düşünmek yetmez, yapmak önemlidir

CHP Çukurova Belediye Başkan aday adayı Orhan Ergezer, “Siyaretçi sorunlara çözüm üretmeli, milleti bir bütün olarak kucaklamalıdır” dedi

 Düşünmek yetmez, yapmak önemlidir
 Düşünmek yetmez, yapmak önemlidir Nevzat UÇAK

 

ADANA(BÖLGE) CHP’den Çukurova İlçesi Belediye Başkan aday adaylığına talip olan Orhan Ergezer, “Gelmiş olduğumuz nokta itibari ile ülke menfaatlerinin sağcı-solcu bölünmelere zemin vermeden demokrasi adına, Cumhuriyet adına, iş, aş, huzur, adalet, toplum güvenliğinin sağlanması adına CHP’de birleşme gereği hasıl olmuştur. Bu sebeple Cumhuriyet Halk Partisine katılarak Çukurova Belediye Başkanlığına aday adaylığı için başvurmuş bulunmaktayım.İyi ve doğru şeyler düşünmek yetmez. "yapmak" hepsinden önemlidir” dedi. 

HİZMET SİYASETLE BAŞLAR

Halka hizmetin siyasetle başladığını,siyasetin tabiatı gereği zor, mesuliyetli ve meşakkatli bir iş olduğunu belirten Ergezer,. “Siyaset, elini taşın altına koymaktır, sorumluluğu üstlenmektir. Siyaset, sorunlara çözüm üretme, milleti bir bütün olarak kucaklama sanatıdır. Çukurova'nın problemlerinden beslenen değil, problemleri çözen bir siyaset izlemek başlıca görevimizdir” dedi.

Ergezer, bunun için de en birinci etkenin, içimizde taşıdığımız ruhun geniş halk kitlelerine ulaştırılması ve benimsetilmesi olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; bizler milletin kendisi, ruhu, özü olmak durumundayız ve bu sebeple de halka yeterince inemiyoruz iddiasını ortadan kaldırmak, bu yanlış düşünceyi akıllardan silmek için göreve geliyoruz. ‘Halka yeterince inemiyoruz’ düşüncesinin yanlış bir düşünce olduğunu biliyoruz. Bu anlayışın daha alt bir halka inilme seviyesinde gören bir bilinçaltının yansıması olduğunun farkında olarak, bu anlayışı yıkmak için geliyoruz. Halka inilmez, millete inilmez. Halkın kendisi olunur. Halk için çıkılan bu yolda, Çukurova'ya hizmeti sevda edinmiş, Cumhuriyet'i kuran,  devrimleri gerçekleştiren CHP olarak; dinamik, genç ve kadınlarımızın etkin olduğu yerel yönetim anlayışı ile hep birlikte Çukurova için, Çukurovalılar için  7/24 hizmetinizde olmak için sizden görev istiyoruz”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”