Advert

Adana’nın yolları Büyükşehire emanet

Başkan Hüseyin Sözlü; Adana’da 7 bin kilometre yolun bakım ve onarımlarından sorumlu olduklarını söyledi

 Adana’nın yolları Büyükşehire emanet
 Adana’nın yolları Büyükşehire emanet Nevzat UÇAK

 

 

 

HABER: MURAT ÖZKARDEŞ

MECLİS OTURUMLARI BAŞLADI

Adana Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı meclis oturumlarına Başkan Hüseyin Sözlü yönetiminde başlandı. CHP’li meclis üyesi İsmet Yüksel, gündem dışı söz alarak Yüreğir ve Adana geneline yönelik görüşlerini aktardı, hatırlatmalarda bulundu. Mezarlıklarda üç beş cenaze aynı anda geldiğinde yoğunluk yaşandığı ve insanların beklemek zorunda kaldığını belirten Yüksel, bu soruna çözüm istedi.

YOL SORUNLARINA DEĞİNDİ

CHP’li Meclis Üyesi İsmet Yüksel ayrıca, İlim Bulvarı’yla ilgili gelinen son noktayı sordu ve o bölgede oturan vatandaşların sorun yaşadıklarını söyledi. Metronun, Bakanlığa devri konusunda yerel seçimler öncesinde milletvekillerine birlik ve beraberlik çağrısı da yapan Yüksel, Ali Hocalı Yolu’nun yavaş ilerlediğini keza Aladağ yolunun da aksadığından yakındı. Yüksel, Altınkoza’dan ayrılan bazı personellerin tazminatlarını alamadıklarını da belirtti.

MEZARLIKLARDA SORUN YOK

Yüksel’in konuşmasına ara başlıklarla yanıt veren Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, mezarlıklarda hiçbir sorun olmadığını belirterek, “ Mezarlık hizmetleri noktasında şunu söyleyim; bizim arkadaşlarımız, Adana nüfusuna  kayıtlı ölülerimizle ilgili internet üzerinde anında bildirim alıyor. Ailenin bir çok fertinden önce haberimiz oluyor ve tüm defin işlemleri hazırlanıyor. Aynı anda çok cenaze geldiği durumlar mutlaka oluyordur. Artık yığılma olduğu dönemlerde oraya gelenler de biraz bekleyecekler, kendi konforlarından az da olsa ödün verecekler” diye konuştu.

7 BİN KİLOMETRE YOLA BAKIYORUZ

İlim Bulvarı’nın tamamlanması için çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini belirten Başkan Sözlü, Ali Hocalığı yolunun yavaş ilerlediği gerçektir ama 7  bin kilometre yola hizmet veriyoruz.  Adana’da yoğun bir tempoyla arkadaşlarımız çalışıyor.  Sabırlıyız ve saygılıyız, eleştirilere de açığız. Ama elimizden gelen her şey yapılıyor. Aladağ yolu ise Karayolları’nın bünyesinde. Ama bitirildiğinde güzel bir yol olacak” dedi.

ALTIN KOZA’DAKİ PERSONELİN DURUMU 

Başkan Hüseyin Sölü sözlerini şöyle tamamladı; “Altın Kozaya gelince. Bizim arkadaşlarımız oradan kimseyi çıkarmadı. Altın Koza’da çalışan personel, bizim başka birimlerde kadrolu. Biz de bu maaşı ödemeyince, bu kez orası zarar ediyor görülüyor. Bu arkadaşları çalıştıkları birimlere gönderdik. Onlar da maaşları düşünce, kendi istekleriyle ayrıldılar. Ama tazminatlarını mutlaka ödenecek. Alın teridir, buna itiraz edecek halimiz yok.”  

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı