Advert

DURAK, NE DEMEK İSTEDİ?

Yüzbinlerce telefona sabah saatlerinde ulaşan Aytaç Durak’ın mesajı, dün vatandaşlar arasında günün en fazla konuşulan konusu oldu.

DURAK, NE DEMEK İSTEDİ?
DURAK, NE DEMEK İSTEDİ? Nevzat UÇAK

HABER: YENER EKİNCİ

ADANA (BÖLGE) Adana’da dün siyasetin gündemi, Aytaç Durak tarafından yüzbinlerce kişiye ulaşan bir toplu “SMS” ile siyaset meydanı  yeniden alevlendi. Adana’da tam 5 dönem Büyükşehir Belediyesi’ni yöneten Durak geçmiş hizmetlerini anlatıp, “Devamını yaparım diyen aday olsun” diye ilginç bir işaret verdi.

TEKRAR ADAY OLABİLİR Mİ?

Adana siyasetinin son 35 yılında hep zirvedeki isim olan Aytaç Durak mesajında, “Belediyeye siyasi ayrıcalığı sokmadım. Rüşvet yemedim, yedirmedim. 100 yıllık su ihtiyacını Çatalan’la çözdüm. Göl üzerine Çatalan Köprülerini, milyonluk modern Kuzey Adana’yı, Ekmek Fabrikalarını kurdum” dedi.

BENDEN SONRA ÇİVİ ÇAKILMADI!

Yaptığı kanalizasyon sayesinde şehri su basmadığını, Merkez Park, Menderes Bulvarı, Seyhan Gölü gibi Türkiye’ye örnek yeşil alanlar yaptığını söyledi. Metro’nun trafiğe kesim çözüm olduğunu, kent merkezindeki zor kısmı yaptığını ancak kendisinden sonra çivi çakılmadığını ifade eden Durak mesajını, “Devamını yaparım diyen aday olsun” diyerek tamamladı.

BÖLGE’YE KONUŞTU

Kamuoyunda hızla yayılan mesajla ilgili kendisiyle görüştüğümüz Aytaç Durak, “Evet, bana da yüzlerce telefon geldi, bir kısmına yetişemiyorum. Vatandaşlar da merak ediyor.. Ben de merak ediyorum, yaptığım hizmetler tamamlayabilecek birinin aday çıkacak mı diye.. METRO’yu tamamlayacağını söyleyecek bir Belediye Başkan adayı var mı? diye.. Ben bunları ifade ettim. Bu memleket hepimizin.. Yarım kalmış hizmetlerin hızla tamamlanması gerekir.. Bunları tamamlayacak bir Belediye Başkanı aranması yönündedir mesajım.”

Aytaç Durak, konuyla ilgili fazla ayrıntıya girmeyeceğini, aslında halkın arzu ve talepleri yönünde bir açıklama olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor