Advert

Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplandı

ADANA (BÖLGE)-Adana Kent konseyi Ekim ayı Yürütme Kurulu Toplantısı Adana büyükşehir Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleşti.

Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplandı
Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplandı Nevzat UÇAK

Kent Konseyi Genel Sekreteri  Ekrem Aslan ve Kent Konseyi Meclis Başkanlarının hazır bulunduğu toplantıda Yürütme Kurulu üyeleri Adana Mevcut durumu ve 2019- 2023 yılı Stratejik plan çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu. Toplantıda ayrıca Adana Kent Konseyi tarfından yapılan Kentli Hakları bildirgesi ve Sürdürülebilir gelişim Eylem planları çerçevesinde  yerel Yönetimlere talip olan adayların kentin sivil toplum ve halkın beklentilerini içeren bir eylem planı ve strateji belgesi  hazırlanması gerektiği vurgulandı.  Hazırlanacak ve genel kurul tarafından onaylacak olan strateji belgelerinin kamuoyu ile paylaşılması karar vericilere iletilmesi ve takibinin yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda 5 ocak stadyum alanıda gündeme geldi. Alanın mevcut kullanım durumu ve Geleceği ile ilgili bir çalışma yapılması ve  karar vericilere önerilmesi düşüncesi hakim oldu.

Toplantı Kent Konseyi genel Sekreteri Ekrem Aslan’ın Sivil toplum Kuruluşlarında Kapasite Arttırmına yönelik yapılan çalışmalar hakkında üyeleri bilgilendirmesiyle sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”