Advert

Siyasette ısı artıyor

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ile eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak bir araya geldi

 Siyasette ısı artıyor
 Siyasette ısı artıyor Nevzat UÇAK

 

 

 

Yerel seçimler hızla yaklaşırken, ülke çapında olduğu gibi Adana’da da siyasette ısı artmaya başladı. 5 Dönem Adana’ya Belediye Başkanı olarak hizmet veren Aytaç Durak ile, yaptığı hizmetlerden dolayı yapılan tüm anketlerde en başarılı Belediye Başkanı seçilen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in önceki gün bir araya geldiği öğrenildi.

Aytaç Durak ile Soner Çetin’in görüşmeleri Adana’da özellikle siyasi alanda dalga dalga yayıldı, ne görüştükleri konusu tartışmaya açıldı… Görüşmenin içeriğiyle ilgili Durak ve Çetin tarafından herhangi bir bilgi alınamazken, bu görüşme değişik şekillerde yorumlanmaya başladı. Durak ve Çetin, görüşmeyi doğruladı.

 

ADANA (BÖLGE) Adana’ya  5 dönem Belediye Başkanı olarak hizmet veren Aytaç  Durak ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in önceki gün  bir araya geldikleri haberi, siyasi çevrelerde tartışmaya açılırken, görüşmenin içeriğiyle ilgili ayrıntılı bilgi alınamadı.

   Kendisiyle görüştüğümüz Çukurova  Belediye  Başkanı Soner Çetin görüşmeyi doğrulayarak “Necmi bey ikimizin de berberi… Zaman zaman karşılaşmışlığımız oluyor… Değişik zamanlarda da görüşüyoruz.  Bilgi alış verişinde bulunduğumuz zamanlar da oluyor. Sayın başkanımız Selahatin Çolak’la da görüşmelerde ve fikir alış-verişlerinde bulunuyoruz. Elbette her iki Belediye başkanımızın fikirlerinden yararlanıyoruz. Sayın Durak’la Salı günü bir araya geldik sohbet ettik, kahve içtik… Bu görüşme gizli ve özel bir görüşme değildi… Ama fikir alış verişimiz her zamanki gibi olmuştur.” Dedi.

  Adana eski Belediye Başkanı Aytaç Durak’ta yapılan görüşmeyi doğrulayarak, BÖLGE’ye şu açıklamayı yaptı;

 “Sevdiğim, başarılı bulduğum bir Belediye Başkanı… Gizli ve özel bir görüşme değil, sohbet ettik. Elbete siyasette konuşuldu, Türkiye’nin durumu da değerlendirildi. Her vatandaşın gündeminde olan konular ve Adana’nın durumu…” 

SİYASETTE ISI ARTIYOR

   Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin sandıkta güçbirliği görüşmeleri sürerken, CHP’nin Belediye Başkan adaylarını Kasım ayı ortalarında açıklayacağı haberleri de siyasette ısının giderek artmasına neden oldu.

   Özellikle CHP tabanının, adayların bir an önce belirlenmesi ve çalışmalara başlayabilmek için zaman verilmesi gerektiği yönünde talepte bulundukları ifade edildi.

İSTİFALAR BAŞLIYOR

   Öte yandan, Belediye Başkanlığı ve Meclis üyeliği başvurularının 19 Ekim’de sona ereceğinin açıklanması nedeniyle, çok sayıda parti yöneticisinin istifa ederek adaylık başvurusunda bulunacakları da gelen bilgiler arasında yeraldı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor