Advert

Orman yolu rekoru

Haber: Yener EKİNCİ ADANA (BÖLGE)-Adana Orman Bölge Müdürlüğü (OBM), Adana ve Osmaniye dahilindeki ormanlarda yaptığı çok amaçlı yollarla, ormancılık faaliyetlerini kolaylaştırmanın yanı sıra, orman köylülerinin de ulaşım imkanlarını arttırıyor.

Orman yolu rekoru
Orman yolu rekoru Nevzat UÇAK

 

Yıllık programlara ek olarak yapılan yeni yollarla geçen yılın yılsonu miktarları şimdiden aşıldı. Özellikle üst yapı ve sanat yapısı gerçekleşmeleri henüz 3.dönem sonunda 3 kat artış gösterdi.

120 KİLOMETRE YENİ YOL YAPILDI

OBM İnşaat ve İkmal Şube Müdürlüğü mühendisleri kontrolünde yapılan yeni yol, büyük onarım, üst yapı ve sanat yapıları, başta üretim, yangın ve koruma faaliyetlerini kolaylaştırırken köylülerin de ulaşım sorununu çözüyor. Şube müdürlüğü kayıtlarına göre 3.dönem sonunda 120 kilometre yeni yol, 115 kilometre büyük onarım, 92 kilometre üst yapı ve 135 kilometre sanat yapısı programı gerçekleşti. Toplam olarak 6 milyon 500 bin lira maliyet oluşturan bu çalışmaların büyük bir kısmı ihale yoluyla yaptırılırken belirli bir kısmı da idareye ait iş makineleri ile yapıldı.

HER YIL YAPILMAYA DEVAM EDECEK

Ormanlardaki birçok faaliyetin gerçekleştirilebilmesi için ulaşım yollarına mutlak ihtiyaç duyulduğunu belirten Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, şunları söyledi; “Gençleştirme ve bakım faaliyetleri, odun hammaddesi ve yan ürünlerin taşınması, yangınlara müdahale, zararlılara karşı ormanların korunması, yönetim ve kadastro faaliyetleri ile ormana işçi ve malzeme nakli gibi işlerin etkin ve verimli yapılabilmesi için yol yapmak zaruridir, bu yollar aynı zamanda orman içinde yaşayan köylülerimizin de ulaşım imkanlarını arttırmakta ve yaşamlarını kolaylaştırmaktadır. Yol faaliyetlerimize Orman Genel Müdürlüğümüzün desteği ile her yıl artan miktarlarda yaparak devam edeceğiz, bu konuda üstün çaba ve özveri gösteren çalışma ekibime teşekkür ediyorum, hepsinin ellerine sağlık.”   

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Karaca: Yüreğir’e ‘vefa’ borcumu ödeme yolunda kararlıyım
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”
Başsavcı Yurdagül: ‘’Devlet onlardan asla vazgeçmez”