Advert

Sosyal demokratlık ‘ön seçim’siz olmaz

CHP’nin önemli isimleri arasında yer alan Halil Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Belediye Başkan adaylarını neden halka, parti üyelerine seçtirmiyorsun. Sosyal Demokratlık ön seçimsiz olur mu. Kemalistler halkçı doğar, halkçı ölürler. Eğer bu ruhu yüreğinizde taşıyorsanız, Büyükşehir’leri atayın ama ilçelerde mutlaka ön seçim yapın” uyarısında bulundu.

Sosyal demokratlık ‘ön seçim’siz olmaz
Sosyal demokratlık ‘ön seçim’siz olmaz Nevzat UÇAK

 

 

 

ADANA(BÖLGE) CHP siyasetinin önemli isimlerinden, Kemalizm’i Yaygınlaştırma Hareketi adına hareket eden Halil Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “CHP, Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını Genel Merkez’den belirlesin, ama ilçe belediyeleri için mutlaka ön seçim yapsın” dedi.

CHP’nin alsa alsa 4 Büyükşehir’i alabileceğini, İzmir’i bile kaybedebileceğini belirten Erdoğan, “Geçmişten örnek alınması gerek. CHP’mize 1974, 1989 ruhlarını aşılamayan, örgüt anlayışınını benimsemek, kimsesizlerin kimsesi olmak gerek. CHP ittifaklardan ürkmemeli, şeriatçılar ittifak yapıyor, siz neden ittifak yapmıyorsunuz. İttifaklara, ittifaklarla karşılık vereceksin. Veremez isen hezimete uğrarsın” diye konuştu.

Aday adaylarının neden halka ve parti üyelerine seçtirilmediğini eleştiren Halil Erdoğan, “Sosyal demokratlık ön seçimsiz olur mu? Bölge toplantıları, hep birbirini tanıyan eski-yeni yönetici partılılerle mi yapılır, yoksa halkla mı. Kemalistler halkçı doğar, halkçı ölürler. Eğer bu ruhu siz de yüreğinizde taşıyorsanız, Büyükşehir Başkan adaylarını siz atayın, ama ilçe belediye başkan adaylarını halkın oylarına sunun” dedi.

CHP Genel Merkezi’nden aldığı teşekkürname nedeniyle de teşekkür eden ve barışın oluştuğunu belirten Halil Erdoğan şunları söyledi:

“Ön seçimsiz sosyal demokratlık olmaz. Ön seçimi yapın, 31 Mart’ta bir tarih yazın. Bir çırpıda halkın yüreğinde yer alın. Bizler, Adana’da 6 milletvekili çıkarıp, 7 ilçe belediye başkanlığını kazanan bir ekibiz. 1980’den bu yana rekorumuz, sosyal demokrat kesimde ve partilerinde kırılamadı. Temennimiz bu rekorun kırılmasıdır. Bizler her konuda yardımcı olmaya Kemalizmi Yaygınmaştırma Derneği olarak hazırız.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı