Advert

Adanalı, Lezzet Festivali’ne hazır

ADANA (BÖLGE)-Vali Mahmut Demirtaş, ilki geçen yıl düzenlenen ve yoğun ilgi gören "Adana Lezzet Festivali" ne yönelik hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Adanalı, Lezzet  Festivali’ne hazır
Adanalı, Lezzet  Festivali’ne hazır Nevzat UÇAK

 

 

 Bugün saat 15.00’te  başlayıp 13 Ekim Cumartesi ve 14 Ekim Pazar günleri arasında devam edecek olan ‘’Adana Lezzet Festivali" hayli renkli etkinliklere sahne olacak. Festivalin "Şölen" havasında gerçekleşeceğini belirten Vali Mahmut Demirtaş, yerli ve yabancı tüm lezzet tutkunlarını bir kez daha festival coşkusunu yaşamaya çağırdı.

Vali Mahmut Demirtaş, lezzet festivalinin düzenleneceği Merkez Park'taki alanda kurulan çadırları ve stantları incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, bu yıl çok daha zengin içerikli olan "Adana Lezzet Festivali" ile kentin yemek kültürünü ve eşsiz lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını bir kez daha ifade etti. Festival kortej yürüyüşü ile başlayacak, festival mangalı yakılacak ve çeşitlik etkinlikler düzenlenecek..

FESTİVAL MANGALI YAKILACAK

Adana Valiliği'nin himayelerinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İlçe Belediyelerimiz ve Odalarımızın destekleriyle düzenlenen "Adana Lezzet Festivali", bugün saat 15.00’te bando eşliğinde  gerçekleştirilecek olan kortej yürüyüşüyle başlayacak. Festival açılış mangalının yakılmasıyla sürecek olan ‘’Adana Lezzet Festivali",  cuma, cumartesi ve pazar günleri boyunca düzenlenecek olan "Gastronomi şovları, paneller, söyleşiler, fotoğraf sergileri, eğitim seminerleri, hasat gezileri, Seyhan Nehri üzerinde flyboard su, lazer, havai fişek gösterileri,  yemek atölyeleri faaliyetleri, stant gezileri, yerli ve yabancı gurmeler ile festivalin misafir ülkesi olan Çin başta olmak üzere dünyaca ünlü şeflerin yerel ve ulusal basın röportajları" ile devam edecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı