Advert

ATO’dan ‘Sayısal Takograf Hizmeti’

ADANA (BÖLGE)-ATO Başkanı Atila Menevşe, “ Üyelerimiz sayısal takograf kartı hizmetini daha önceden çevre illerden alıyorlardı.

ATO’dan ‘Sayısal  Takograf Hizmeti’
ATO’dan ‘Sayısal  Takograf Hizmeti’ Nevzat UÇAK

 

 

 

 

 

Bu durum üyelerimiz için şartları zorlaştırmaktaydı. Üyelerimizin sayısal takograf kartı temin etme konusunda yaşadıkları bu zorluklardan kurtulması için artık bu hizmeti Odamız bünyesinde vermeye başladık” dedi.

lk kartı ilk başvuru yapan Muhammet Köten'e teslim ettik. Adana Ticaret Odası olarak, dijital takograf cihazlarında kullanılan sürücü kartları ve diğer ilgili kartlar (servis kartı, şirket kartı )başvuruları işlemlerini yapmaya başlamıştır.” dedi.

Hizmet sınırlarının sürekli genişlediğini, üyelerin hizmetlere daha kolay erişim sağlaması için  çaba gösterdiklerini belirten Adana Ticaret Odası Başkanı Menevşe, “Uluslararası ticaretin en önemli unsurlarından birini oluşturan karayolu ile uluslararası eşya taşımacılığını kolaylaştırmak amacıyla oluşturulan hükümler gereğince yürürlüğe giren sayısal takograf uygulaması kapsamında Odamız yetkilendirilmiştir. Bu çerçevede; Odamızda Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) işlemleri başlamıştır. Karayoluyla taşımacılık yapan araçlarda kullanılan aracın hızı ve kat edilen mesafe gibi bilgileri otomatik olarak kaydeden takograf cihazlarının araçlara takılarak, araçların karayolunda seyri sırasında sürücülerin trafik güvenliğine ve sürüş hassasiyetine uyma zorunluluğunun yerine getirilmesini sağlayan takograf cihazı kartlarını odamızdan üyelerimiz kolaylıkla yapabilirler” diye konuştu.

EKONOMİ VERİ RAPORUMUZ HAZIR

'Menevşe, ''Adana Ticaret Odası olarak sunduğumuz bir başka hizmet ise, ekonomik veri raporu. Dünya genelinde yaşanan sıkı rekabet ortamı, iç piyasalardaki daralmalar ve finansmana erişim gibi temel ekonomik problemler nedeniyle artık ürün satmanın kolay olmadığı bir piyasa gerçeği ile karşı karşıyayız. Ancak tüm bu zorluklara rağmen yeni fırsatların da yakalamanın mümkün olabileceğini göz ardı etmememiz gerekir. Bunun içinde veriye kolay erişim ve veriyi doğru okuma büyük önem arz etmektedir. Verileri doğru okuyarak doğru analizlerle yeni pazarlar bulunabileceği, inovasyon ile mevcut satışların arttırılabileceği veya yeni ürünlere yönelebileceği gibi çeşitli fırsatların değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda özelikle ilimiz mevut ekonomik durumunun değerlendirilebilmesi amacıyla çeşitli kurum ve kuruluşlardan elde edilen Adana ilinin 2017 yılına ait ekonomik verileri çerçevesinde, Odamızca yapılan derleme ve raporlama çalışmaları sonucu hazırladığımız 'Adana Ekonomisi 2017' yayınımızın dijital hali, Odamız resmi web sayfasında yayınlanmıştır.'' dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te