Advert

Tarla aldım, arsa yapıp sattım!

Niğde’den Adana’ya okumak için gelen bir cesur girişimcinin ilginç yaşam hikayesi..

Tarla aldım, arsa yapıp sattım!
Tarla aldım, arsa yapıp sattım! Nevzat UÇAK

 

 

 

 

 

Adana’da spordan siyasete, tarımdan ticarete 50 yıllık dönemde “bir simge isim” olarak bilinen Metin Şenyiğit’le kısacık bir söyleşi diye başlattığımız bu röportaj bir anlamda yılların birikiminin ortaya çıkmasına vesile oldu. Fazla konuşmayı sevmeyen, hele gazetecilerle pek konuşmayan Şenyiğit, belki de yaşamı boyunca ilk kez çok şeyler konuştu.. Neler neler anlattı..

Okumak için geldiği Adana’da daha gündüz çalışıp, gece yüksek tahsilini tamamlayan ünlü iş adamının sırlarla dolu dünyasının kapısını araladık.. Haritacılıkla başlayan çizgisindeki başarının sırrını, “Tarla aldım, arsa yapıp sattım. Hayatım boyunca komisyonculuk yapmadım. Güvendim, güven verdim” diye özetledi Metin Şenyiğit..

Daha 33 yaşında başkan olduğu Adanaspor’u ligde önce 4. sonra ikincilikle tanıştıran, Avrupa Kupalarına katılma başarısını tattıran, Müteahhitler Birliği Başkanlığı, Sanayi Odası Meclis üyeliği yapan, 1988’de ünlü sanayicileri geride bırakıp Adana’nın vergi rekortmeni olan Metin Şenyiğit ile Şahin Esendemir konuştu.. Bilinen, bilinmeyen yönleri ile Metin Şenyiğit’le haftalık sohbet Çarşamba günü BÖLGE’DE..

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te