Advert

Çete çöktü!

Sigorta şirketlerinden aradıkları izlenimiyle trafik kazası sonucu ağır hasar almış araçların sahiplerini arayan, sigorta bedeli dışında, hasarlı araçları ayrı bir bedelle satabileceklerini söyleyerek 25 vatandaşı dolandıran şebeke 20 şüpheli gözaltına alındı..

Çete çöktü!
Çete çöktü! Nevzat UÇAK
Haberin videosu için tıklayın!

 

 

 

ADANA MERKEZLİ ÇETE

Adana Cumhuriyet Savcılığı, Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında bir dolandırıcılık çetesine karşı soruşturma yapıldığını açıkladı. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından birçok ilde yapılan operasyonlarda dolandırıcılık çetesinden 20 şüphelinin gözalnıda alındığı, 4 şüphelinin ise yakalanma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

SİGORTACI DİYE ARIYORLAR!

Şüphelilerin, sigorta şirketlerinden aradıkları izlenimi ile trafik kazası sonucu ağır hasar almış araçların sahipleri ile irtibat kurtuğu, sigorta bedeli dışında, hasarlı araçları ayrı bir bedel mukabilinde satabileceklerini beyan edip işlemlerin tamamlanması bahanesiyle çeşitli miktarlarda paraları bildirdikleri hesap numaralarına yatırtmaya çalıştıkları, bu suretle 25 vatandaşı dolandırdıkları, 200’e yakın vatandaşı da dolandırmaya teşebbüs ettikleri yönünde deliller elde edildi.   Soruşturma kapsamında teknik ve fiziki takip yöntemlerinden de faydalanıldığı belirtildi..

 

   ADANA (İHA) - Adana'da çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.  

  Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yapılan açıklamaya göre, Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından birçok ilde dolandırıcılık eylemlerine katıldığı değerlendirilen Adana merkezli  ‘çıkar amaçlı suç örgütü’ne yönelik operasyon düzenlendi. Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda 20 şüpheli gözaltına alındı.

  Haklarında gözaltı kararı bulunan 4 şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

  Şüphelilerin, sigorta şirketlerinden aradıkları izlenimi ile trafik kazası sonucu ağır hasar almış araçların sahiplerini arayarak sigorta bedeli dışında, hasarlı araçları ayrı bir bedel mukabilinde satabileceklerini beyan edip işlemlerin tamamlanması bahanesiyle çeşitli miktarlarda paraları bildirdikleri hesap numaralarına yatırtmaya çalıştıkları, bu suretle 25 vatandaşı dolandırdıkları, 200’e yakın vatandaşı da dolandırmaya teşebbüs ettikleri yönünde deliller elde edildi.

  Soruşturma kapsamında teknik ve fiziki takip yöntemlerinden de faydalanıldığı kaydedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te