Advert

Kent turizmine ‘Lezzet’ katkısı!

Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe;” Adana artık festivaller kenti olmuştur. Kültürüyle, modern toplumuyla, altyapı ve tesisleriyle ve her yıl gerçekleştirilen onlarca uluslar arası festivaliyle Adana festivaller şehirdir.'' dedi.

Kent turizmine  ‘Lezzet’ katkısı!
Kent turizmine  ‘Lezzet’ katkısı! Nevzat UÇAK

 

 

 

ADANA (BÖLGE)-Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe; Adana artık festivaller kenti olmuştur. Kültürüyle, modern toplumuyla,  altyapı ve tesisleriyle ve her yıl gerçekleştirilen onlarca uluslar arası festivaliyle Adana festivaller şehirdir.'' dedi.

Üç gün boyunca tüm stantları ziyaret eden, Festivale katılan misafirlerle sohbet eden Adana Ticaret Odası Başkanı Menevşe, ''Üç gün boyunca lezzetin bir çok çeşidine ev sahipliği yapan Adana'da renkli ve coşkulu görüntülere sahne olan  festivale katılarak destek veren tüm kişi ve kuruluşların emekleri yadsınamaz.  Etkinliğin, şehrimizin ekonomik, kültürel ve sosyal potansiyelinin harekete geçirilmesi bakımından büyük önem taşıdığına üç gün boyunca şahit olduk. Adana yöresine ait tüm tatların, dünyadan gelen misafirlere tanıtılması Adana turizmine çok büyük katkı sağlamıştır. Kültürel çeşitliliğinin en önemli unsurlarından birinin yemek kültürü olduğunu ifade etmeliyim. Adana Ticaret Odası'nın organizatörlerinden olduğu Lezzet Festivali'nin başarılı geçmesi ve Adana'nın tanıtımına katkı sunmuş olmak bizleri mutlu etmiştir. Festival süresince Adana'nın yerel ve geleneksel mutfak kültürünü ülkemize ve tüm dünyaya tanıttık. Böylelikle Adana mutfağının tüm unsurlarını ziyaretçilerimizle paylaşırken, unutulmaya yüz tutan geleneksel yemek bilgilerimizin tanıtımına, bilinirliliğinin arttırılmasına ve geleceğe aktarılmasına da hizmet ettiğimize inanıyorum '' dedi.

ATO Başkanı Atila Menevşe '' Festival kapsamında Adana Ticaret Odası olarak, Adana Kebabı'nın gelecek kuşaklara aslına uygun lezzetiyle taşınabilmesi için Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen kebap ustası adaylarının  eğitimini gerçekleştirdiğimiz Tescilli Adana Kebabı Eğitim çalışmamızın açılışını AB Eski Bakanı Sn. Ömer Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Adana Valisi Sn Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla gerçekleştirdik. Yapılan açılışın ardından iki gün boyunca süren eğitimin sonunda kursiyerlerimiz kebap ustalarının direktifleri doğrultusunda Adana Kebabının gelecek nesillere orijinal ve emsalsiz tadıyla taşınabilmesi için eğitim aldılar. İki günlük eğitim sonunda kursiyerler, Tescilli Adana Kebabı Eğitim sertifikasını almaya hak kazandı. Kebabın, ulusal fikri mülkiyet haklarının yanında uluslar arası bir marka  olarak da korunması için çalışmalarımızı her alanda sürdürüyoruz. Adana Kebabı'nı korumak ve gelecek kuşaklara bozulmadan, aslına uygun olarak aynı damak lezzetinde taşınabilmesini sağlamanın yanında, Adana Kebabı’nı uluslar arası bir marka olarak gelecek nesillere devretmek gibi bir misyon için çalışmaktayız.'' dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Soner çetin oku artık     0000-00-00 Çukurova Belediyesi nde mevsimlik işçilerin daimi ye geçişlerinde de zeki eren yine ön planda ne kadar çocuğu kızı var ise hepsini belediye bünyesine aldırdı karısını meclis üyesi yaptı hayal parkın tesisi içerisinde bulunan kafeteryayı kendine aldı işçileri de belediye personellerinden alıp kendi cebinden para vermeden çalıştırıyor. Belediyeden 1 TL para vermeden aldığı halı sahayı da 400 milyara sattı Soner Çetin'in zeki eren zaafını anlamış değiliz. Biz yıllardır belediye işçisi olarak çalışıp her gün işe gelirken zeki Eren in çocukları işe gelmeden kadroya geçtiler altlarında son model arabalar ile. Canları isterse gelip istemezse gelmeyen zeki Eren'in çocukları kadroya geçiyor daimi işçi oluyor yıllardır orada emek veren bizler altı aylığına da olsa çocuklarımıza ekmek götürmek için eşekler gibi çalışıyoruz. Bu torpilliler burada kadroya geçiyor yarın bizlerin çıkışı verildiğinde bunlara mı iş yaptıracaklar belediyede iş yaptıracak adam bulabilecekler mi Soner Çetin sonra çıkıp yapılamayan işler için başarısızlıklar için bahaneler bulmaya devam mı edecek büyükşehirde böyle mi kazanacak. Merak ediyoruz. Aslında dürüst bir insan olan Soner Çetin bunlara neden izin veriyor neden göz yumuyor onu da anlamıyoruz bu böyle devam eder ise haksızlıklar hep bizlere yapılır ise bunun sonunda Soner Çetin'e oy da yok destekte yok
Chp     0000-00-00 Çukurova Belediyesi nde mevsimlik işçilerin daimi ye geçişlerinde de zeki eren yine ön planda ne kadar çocuğu kızı var ise hepsini belediye bünyesine aldırdı karısını meclis üyesi yaptı hayal parkın tesisi içerisinde bulunan kafeteryayı kendine aldı işçileri de belediye personellerinden alıp kendi cebinden para vermeden çalıştırıyor. Belediyeden 1 TL para vermeden aldığı halı sahayı da 400 milyara sattı Soner Çetin'in zeki eren zaafını anlamış değiliz. Biz yıllardır belediye işçisi olarak çalışıp her gün işe gelirken zeki Eren in çocukları işe gelmeden kadroya geçtiler altlarında son model arabalar ile. Canları isterse gelip istemezse gelmeyen zeki Eren'in çocukları kadroya geçiyor daimi işçi oluyor yıllardır orada emek veren bizler altı aylığına da olsa çocuklarımıza ekmek götürmek için eşekler gibi çalışıyoruz. Bu torpilliler burada kadroya geçiyor yarın bizlerin çıkışı verildiğinde bunlara mı iş yaptıracaklar belediyede iş yaptıracak adam bulabilecekler mi Soner Çetin sonra çıkıp yapılamayan işler için başarısızlıklar için bahaneler bulmaya devam mı edecek büyükşehirde böyle mi kazanacak. Merak ediyoruz. Aslında dürüst bir insan olan Soner Çetin bunlara neden izin veriyor neden göz yumuyor onu da anlamıyoruz bu böyle devam eder ise haksızlıklar hep bizlere yapılır ise bunun sonunda Soner Çetin'e oy da yok destekte yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te