Advert

Mezarlıklarda çalışmalara hız verildi

ADANA (BÖLGE)-Havaların değişmeye başlaması ve yazın son günlerinin yaşandığı bu günlerde, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla, mezarlıklarda bakım çalışmaları hızlandırıldı.

Mezarlıklarda çalışmalara hız verildi
Mezarlıklarda çalışmalara hız verildi Nevzat UÇAK

 

 

Mezarlıkların Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu, geçmişine saygı duymayan toplumların geleceğinin olmayacağını söyleyen Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, “Anne ve babamıza, yakınlarımıza, aile büyüklerimize, sevdiğimiz insanlara dua etmek için gittiğimiz mezarlıkların daha iyi bir görünüme sahip olması için çalışıyoruz. Sadece şehir merkezindeki mezarlıklarda değil kırsal mahallelerimiz ile ilçe ve köy mezarlıklarının da bakımını yapıyoruz” dedi.

YENİ DEFİN YERİ HAZIRLANIYOR

Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar, Kabasakal Mezarlığı’ndaki yeni defin alanında çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, 2019 yılı itibarıyle yeni defin alanının hizmete açılacağını söyledi.

Çakar, yeni defin alanında altyapı, yol, kanal, ada ve parselasyon çalışmalarını tamamlayıp, sorunsuz bir şekilde hizmete sunabilmek için tüm personelin adeta seferber edildiğini dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Çakar, sorumluluk alanındaki tüm yerleşim bölgelerinde hizmet veren mezarlıklardaki çalışmaların devam ettiğini, mezarların bakımı, temizliği, tel örgü çevreleme çalışmalarının da devam ettiğini açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te