Advert

Ormancıların işbaşı tatbikatı!

Haber: Yener EKİNCİ ADANA (BÖLGE)Adana Orman Bölge Müdürlüğü, 2019 yılının üretim programlarına başlarken, her yıl olduğu gibi işbaşı tatbikatlarıyla verimliliği arttırmayı hedefliyor.

Ormancıların işbaşı tatbikatı!
Ormancıların işbaşı tatbikatı! Nevzat UÇAK

 

 Bu kapsamda ilk üretim tatbikatları Karaisalı ve Kozan’da yapıldı. Üretim faaliyetleri ile ilgili tatbikatlara Orman Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Dingil, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Akyol, İşletme Müdürleri, İşletme Şefleri, Şube Mühendisleri, üretimde görevli Orman Muhafaza Memurları ve işçiler ile kesim işlerini yapan köylüler katıldı.

UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

Her iki işletmedeki tatbikatta da, katılımcılara üretim çalışmalarındaki iş güvenliği, kesim teknikleri ve standardizasyon esaslarıyla ilgili bilgiler verilerek ağaç kesimi, kabuk soyma, ölçme ve boylama ile emval istifi ve nakliyatı uygulamalı olarak gösterildi. Yeni üretim sezonunun başlamasıyla birlikte kazasız belasız bir yıl temennisinde bulunan Bölge Müdür Yardımcısı Erdal Dingil yaptığı açıklamada, “Öncelikle iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinden ödün vermeden Orman Genel Müdürlüğümüzün direktifleri doğrultusunda verimli bir üretim sezonu diliyorum. Görevli personelimizin kontrolünde piyasa talebini de dikkate alarak standartlara uygun emval üretimi için gerekli tüm özveri ve çabayı göstereceğiz. Tatbikatın ülkemiz ekonomisine, çalışan işçilerimize ve köylülerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te