Advert

CHP’li Ekici adaylık başvurusu yaptı

ADANA (BÖLGE)-CHP Adana İl eski başkanlarından İnşaat Mühendisi Orhan Ekici, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için resmi başvurusunu yaptı.

CHP’li Ekici adaylık başvurusu yaptı
CHP’li Ekici adaylık başvurusu yaptı Nevzat UÇAK

“KAYBOLAN YILLARI GERİ ALACAĞIZ”

CHP Adana İl Başkanlığı’na gelen Ekici, İl Başkanı Emrah Kozay ile bir süre görüştükten sonra dosyasını sundu. Orhan Ekici’ye başarı dileğinde bulunan İl Başkanı Kozay, “Kendisine çıktığı yolda başarılar diliyorum. Adayımız hangi partilimiz olursa olsun hep birlikte omuz omuza vererek Büyükşehir Belediyesi'ni kazanacağız” dedi. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Orhan Ekici ise Adana’nın kaybolan yıllarını geri alacaklarını söyledi.

“KENTTE ULAŞIM PLANI YOK”

Adana’da toplu taşıma sisteminin çağın gerisinde kaldığına dikkat çeken Ekici, “Adana’da, işlevsiz bir hafif raylı taşıma sistemi var. Yağmur yağdığı zaman bile altyapı yetersizliğinden yollar kapanıyor, trafik felç oluyor. Kentte ulaşım planı yok. Sadece 1992 yılında bir etüt çalışması yapılmış. Şehrin öncelikle ulaşım planına ihtiyacı var. Bunu konunun uzmanı meslek örgütlerinden görüş olarak gerçekleştireceğiz” dedi. 

“İMARSIZ YAPILAŞMA”

Adana’nın bugün olası bir doğal afete bile hazırlıklı olmadığını vurgulayan Ekici, “Adana’da imarsız bir yapılaşma var. Bunun yanı sıra denetimsizlik nedeniyle de çarpık bir kentleşme yaşandı ve bu devam etmektedir. Plansız şehirleşmenin sonuçları ise ortada. Adana'da katılımcı ve demokratik yerel yönetim anlayışı maalesef yok” diye konuştu.

Kamu yararı gözetilmeyen kentsel dönüşüm projelerinin kente zarar verdiğini de belirten Ekici, şehir planlamasının rant politikalarına peşkeş çekilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te