Advert

Uyanık, projelerle geliyor

HABER: UĞUR BAŞARAN ADANA (BÖLGE)-Siyaset Bilimci ve Yerel Yönetimler Uzmanı Muhammed Ramazan Uyanık, AK Parti’den Sarıçam İlçe Belediye Başkanlığı görevine talip oldu.

Uyanık, projelerle geliyor
Uyanık, projelerle geliyor Nevzat UÇAK

Daha önce, Yüreğir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevinde de bulunan Muhammed Ramazan Uyanık, bilgi ve deneyimlerini, büyüdüğü ve ekmeğini yediği Sarıçam ilçesine hizmet etmek için aday adayı olduğunu açıkladı. Projeleriyle ön plana çıkıp, “üreten bir başkan” olacağı izlenimi yaratan Uyanık, hedeflerini şu şekilde sıraladı; “Bu gönül işidir, bu emek işidir, bu cesaret işidir, bu hizmet işidir! Vatandaşlarımızın siyasi görüşü ne olursa olsun onlarla her zaman iç içe olan, kapısı her zaman halkına açık, dertlerini dinleyen ve çözüm üreten bir belediye başkanı olacağım. AK hizmetleri en iyi şekilde anlatıp, Sarıçam da parti bayrağımızı dikeceğimizi sözünü veriyorum.”

Muhammed Ramazan Uyanık kimdir?

Adana ili Saimbeyli ilçesinden olup 1980 yılında Adana’da doğdu. 1997 yılında Adana İmam-Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamladı. Çukurova Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon alanında birinci Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde (TODAİE) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi-Mahalli İdareler alanında ikinci Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Türkiye’de ilk olma özelliği gösteren Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başladı. Doktora eğitiminde; Gayrimenkul Değerleme, Kentleşme, Kent Ekonomisi, Kentsel Yapılaşma, Afet Riskli Alanlar Ve Kentsel Dönüşüm Politikaları konularında pek çok çalışma yaptı. “Afet Riskli Alanlar ve Kentsel Dönüşüm Politikaları” konusundaki Doktora Tezi yazım çalışmaları devam etmektedir. Aktif çalışma hayatına (DMS) Devlet Memurluğu Sınavı ile Yüreğir Belediyesinde başladı. Yüreğir Belediyesi’nde çalıştığı 18 yıllık süreçte Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Mali Hizmetler Uzmanlığı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü gibi pek çok idari görevde bulundu. Halen Yüreğir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te