Advert

Bağımlılar, güzel ahlakla rehabilite ediliyor

Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’nde (AMATEM) yatan hastalara yönelik her hafta İl Müftüsü, Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Vaiz ve alanında uzman personel tarafından gerçekleştirilen “Değerler Eğitimi” çerçevesindeki seminerler devam ediyor.

Bağımlılar, güzel ahlakla rehabilite ediliyor
Bağımlılar, güzel ahlakla rehabilite ediliyor Nevzat UÇAK

 

Haber: Yener EKİNCİ

ADANA (BÖLGE)-Adana İl Müftülüğü, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörlüğü’nce planlanan, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi’nde (AMATEM) yatan hastalara yönelik her hafta İl Müftüsü, Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Vaiz ve alanında uzman personel tarafından gerçekleştirilen “Değerler Eğitimi”  çerçevesindeki seminerler devam ediyor.

EMANETE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Bu hafta, İl Müftüsü Hasan Çınar tarafından icra edilen seminerde;  Allah’ın yarattığı her şeyin bize, yani insana emanet edildiği, bu emanete son nefesimize kadar sahip çıkmamız gerektiği vurgulandı. Çınar, kulluk şuuru içerisinde hareket etmemiz halinde ancak dünya ve ahiret mutluluğunun elde edilebileceğini söyledi.

YAPTIĞINIZ İYİLİĞİ UNUTUN

Yaratanımıza ibadette devamlılığın esas olduğunu, Rabbimize her gün en az beş vakit secde ederek birçok sıkıntının bizden uzaklaşacağını, Kur’an-ı Kerim’in öğrenilmesini, Kur’an-ı bilenlerin de sürekli okuyarak kendilerini geliştirmelerini ifade eden Çınar, sözlerini şöyle tamamladı: ‘’Gençler, iki şeyi hiç unutmayın; Allah’ı ve ölümü. İki şeyi de hemen unutun; yaptığınız iyiliği ve size yapılan kötülüğü.’’

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu