Advert

Tarihimizle onur ve gurur duyduk

Usta gazeteci Uğur Dündar, Çanakkale Destanı ve Dumlupınar Zaferi’ni anlattı, milli duygular canlandı..

Tarihimizle onur ve gurur duyduk
Tarihimizle onur ve gurur duyduk Nevzat UÇAK

 

ADANA (BÖLGE)-Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen, tanınmış gazeteci Uğur Dündar’ın anlatımı ile renk kazanan “Çanakkale Destanı ve Dumlupınar Zaferi” paneli, tarihimizle onur ve gurur duyduğumuz anların oluşmasına sahne oldu.

Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen, CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Çukurova İlçe Yöneticileri ve Çukurova Belediyesi’nin yetkilileri ile kalabalık bir izleyici topluluğunun coşku ile izlediği panelde, usta televizyoncu, gazeteci-yazar Uğur Dündar’ın tarihe ışık tutan araştırmaları büyük bir coşku ve beğeni ile izlendi. Tarihsel gerçekleri, samimi bir sohbet havasında izleyicilerle paylaşan Uğur Dündar’ın anlatımı, sık sık alkışlar ve marşlarla kesildi.. İzleyicilerin coşku seli, unutulmaz heyecanlar ve gözyaşlarını ortaya çıkardı..

Yarınlara daha umutlu ve kararlı bakabilmek için tarihimizin çok iyi bilinmesi gerektiğini vurgulayan, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetin kurulması ile ilgili süreçte yaşadıklarının özellikle genç nesil tarafından çok iyi bilinip değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Uğur Dündar, “Atatürk’ün bu ülke için yaptığı kahramanlıkların üzerine hiç kimse leke süremeyecektir.O’nu unutturmaya çalışanlar, onun ışığının ardından yürüyen Türk Milletinin azim ve kararlı duruşu altında ezilecektir” sözleri ile panelde dakikalarca alkışlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu