Advert

Ziyaettin Yağcı yaşama veda etti

ADANA (İHA)Adana Politikasının ünlü isimlerinden, Ak Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve 22. Dönem Adana Milletvekili Ziyaettin Yağcı, hayatını kaybetti. Özel bir hastanede kanser tedavisi gören Yağcı, dün yaşam savaşına yenik düştü.

 Ziyaettin Yağcı yaşama veda etti
 Ziyaettin Yağcı yaşama veda etti Nevzat UÇAK

 


Yağcı’nın cenazesi bugün öğle namazını müteakip Buruk Mezarlığında toprağa verilecek. 

16 Ocak 2012’de Genel Merkez tarafından Ak Parti Adana il başkanı olarak atanan Yağcı, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde Ak Parti Genel Merkezi’nce belirlenen belediye başkan adaylarında kendi görüşlerinin ciddiye alınmadığı gerekçesiyle görevinden istifa etmişti. 
 

Ziyaettin Yağcı kimdir? 
1945 yılında Sivas’ın Gürün ilçesinde doğup Adana'da büyüdü. Orta öğrenimini İmam Hatip Lisesi'nde, ön Lisans eğitimini Mahalli İdareler Yönetiminde, Lisans eğitimini ise Kamu Yönetimi'nde tamamladı. Bir dönem (1975-1977) Çalışma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ve Bakan Özel Kalem Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Milli Nizam Partisi ve Selamet Partisi il yönetiminde, il sekreterliği, il başkan vekilliklerinde bulundu. İlim Yayma Cemiyeti ve Birlik Vakfı gibi çeşitli dernek ve vakıflarda yöneticilik yaptı. 1994-1999 döneminde Anavatan Partisi'nden Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek iki dönem Belediye Meclis üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği yaptı. Yağcı, 2001 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Kurucular Kurulu Üyesi oldu. 14 Kasım 2002 - 22 Temmuz 2007 tarihleri arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. Dönem'de Adana milletvekili olarak görev yaptı. 16 Ocak 2012’de Genel Merkez tarafından il başkanı olarak atandı. Yağcı, 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde AK Parti Genel Merkezi’nce belirlenen belediye başkan adaylarında kendi görüşlerinin ciddiye alınmadığı gerekçesiyle görevinden istifa etmişti. 
Ziyaettin Yağcı evli ve 4 erkek çocuk babasıydı. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “Canım istedi öldürdüm”
“Canım istedi öldürdüm”
Bir babanın en ağır yükü!
Bir babanın en ağır yükü!