Advert

Otelcilikte Evliya Çelebi terbiyesi

Adana’da geleceğini bu sektörde oluşturmak isteyen Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, derslerde öğrendikleri bilgileri, okullarıyla aynı adı taşıyan Mesleki ve Teknik Uygulama Oteli’nde pratiğe döküyor.

Otelcilikte Evliya Çelebi terbiyesi
Otelcilikte Evliya Çelebi terbiyesi Nevzat UÇAK

 

 

Haber: Yener EKİNCİ

ADANA (BÖLGE)-Bölge turizmini çeşitlendirmek, 12 aya yaymak, katma değeri yüksek turizm hareketleri oluşturmak, iş hacmini arttırmak ve sağlık hizmetlerinde akreditasyon çalışmalarının geliştirilmesi gibi hedeflerle ilerleyen Adana, bu yönde alt yapının önemli bir ayağını oluşturan otelcilik faaliyetlerinden yana bir sorun yaşamıyor. Farklı yıldızlarda yüzlerce otel yer alan kentte, aşçısından garsonuna kadar bütün görevliler yine bu topraklarda yetiştiriliyor. Gelinen noktada, sadece Adana’da ki oteller de değil, Türkiye’nin birçok turistik bölgelerinde ki otellerde de Adanalılar yoğunlukta çalışıyor. Otelci olmak isteyen Adanalı gençlerin gelecek hayalleri ise amacına uygun anadolu liselerinde başlıyor. Bunlardan biri ise Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi…

45 ODALI VE 100 YATAKLI

Turizm sektörüne öğrenci yetiştiren Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 yıldızlı otel seviyesindeki uygulama oteliyle, konaklayanlara konforu ve huzuru bir arada sunuyor. Sayfamızda, kentteki otelcilik zincirinin 5 yıldır önemli bir halkasını oluşturan bu otelin detaylarına yer vereceğiz. Şehir Hastanesi yanı, Çukurova Üniversitesi kavşağında, toplam 33 bin metrekare alan üzerine kurulan otel; 38 standart oda, 3 suit oda, 3 single oda, 1 engelli odası olmak üzere toplam 45 oda ve 100 yatak kapasitesi ile hizmet veriyor.

200 ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR

Pansiyon, tiyatro, seminer ve konferans gibi etkinliklerin gerçekleştirilebileceği 600 kişilik çok amaçlı salon, 80 kişilik toplantı salonu, 80 kişilik yemek salonu ve yine 80 kişilik restoranı da bünyesinde barındıran uygulama otelinde, 19 usta öğretici gözetiminde, dönüşümlü olarak 200 öğrenci eğitim alıyor. 

ÖZELLİKLERİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

Oldukça geniş bir otopark alanına sahip uygulama otelinin, iş dünyasının merkezinde yer alması, şehir içi kalabalığından uzak, nezih bir ortamda bulunması, otobana, hastanelere, üniversiteye yakınlığı ve cazibe noktalarına kısa sürüş mesafesinde ki konumu,  tercih edilmede en önemli avantajları olarak dikkat çekiyor.

TEDAVİ İÇİN GELENLERİN GÖZDESİ

Otelin yurtdışından gelen misafirleri, müşteri portföyünün önemli bir kısmını oluşturuyor. Her 2 ayda bir, Irak ve İran gibi ülkelerden fizik tedavisi için kafilelerle Adana’ya gelen hastalar, burada konaklıyor. Dolayısıyla, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Uygulama Oteli, sağlık turizminde üzerinde düşeni ziyadesiyle yerine getiriyor.

DOLULUK ORANI YÜZDE 99

Tedavi için konaklayanların yanı sıra üniversite öğrencileri, eğitim görevlileri, eğitim-konferans veya seminere katılan hukukçular ya da işadamları da, konaklamak için bu mekanı tercih ediyor. Otelin doluluk oranı ise yüzde 99’larda seyrediyor. Yakın zamanda kır düğünü ve benzeri etkinliklerin de sağlanması için çalışmalar başlamış durumda.

ODALARDA YOK YOK

Misafir ihtiyaçlarına göre tasarlanmış odalarda, ücretsiz Wİ-Fİ hizmetinin yanı sıra oldukça rahat edilebilecek bir konaklama imkanı sunuluyor. Klima, televizyon, telefon, mini bar, kasa, saç kurutma makinesi ve bornoz gibi sunumlar, her odada standart olarak yer alıyor. Otelin ücreti ise oda+kahvaltı şeklinde belirlenmiş.

HER BÜTÇEYE UYGUN FİYATLAR

Enflasyona karşı topyekün başlatılan mücadeleye girmeye gerek duymayan otelde, fiyatlar kaliteye göre gayet uygun durumda. Gecelik kahvaltı dahil single oda 75 TL, double oda 130 TL, triple oda 180 TL, tek kişilik suit oda 100 TL, çift kişilik suit oda 180 TL’ye kiralanabiliyor. Kilo ile çamaşır yıkama hizmeti ise 7 liradan verilirken, restoranda Adana kebabı 18 liradan servis ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “Canım istedi öldürdüm”
“Canım istedi öldürdüm”
Bir babanın en ağır yükü!
Bir babanın en ağır yükü!