Advert

ÇKHD: Huzurlu aileler huzurlu toplum yaratır

ADANA (BÖLGE)-Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği yüreğir ilçesinde kültürevleri toplantılarına devam ediyor.

ÇKHD: Huzurlu aileler huzurlu toplum yaratır
ÇKHD: Huzurlu aileler huzurlu toplum yaratır Nevzat UÇAK

Kiremithane mahallesinde bulunan Yunus Emre Kültürevinde yöre halkıyla bir araya gelen ÇKHD yetkilileri Çiğdem Akça ve Psikolog Özge Tüzün gençlerin ve kadınların bireysel sorularına yanıt verdiler.  

Psikolog Özge Tüzün günlük hayatımızı tamamen etkileyen stresle baş etme ve öfkemizi kontrol etme konusunda pratik bilgiler vererek, nefes alma tekniklerini uygulatarak katılımcıları rahatlattı ve aydınlattı.

ÇKHD Başkanı Çiğdem Akça, Toplumsal cinsiyet rollerinin etkileri, kız ve erkek çocuklarımızı ortak dille, kadın- erkek eşitliğine saygılı bireyler olarak yetiştirirken dikkat edilecek hususlar, dayak çocuk terbiye aracı değildir, çocuk-anne-baba ilişkileri üzerinde durdu.

ÇKHD, SODES / 2017-01-0282 TOPLUMSAL HUZUR İÇİN AİLE PROJESİ Kapsamında Ahmet Yesevi, Ulubatlı Hasan, Doğankent, Çetin Topçuoğlu e Yunus Emre Kültürevlerinde yöre halkıyla buluştu. Ayrıca Havuzlu bahçe, Meydan, Toki Şambayat ve Kabaktepe de mahalle toplantıları yapıldı. Bireysel başvurular ÇKHD Aile danışma merkezine hafta içi ve randevulu olarak yapılıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te