Advert

Fidanlar, toprakla buluşturuldu

ADANA (BÖLGE)-Vali Mahmut Demirtaş, Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen ‘’Fidanlar Fidanlarla Büyüyor’’ projesi kapsamında bin adet fidanı toprakla buluşturdu.

Fidanlar, toprakla buluşturuldu
Fidanlar, toprakla buluşturuldu Nevzat UÇAK

Projeyle ilk ve ortaöğretim çağındaki her bir öğrencinin kendisiyle büyüyen bir ağacının olmasının amaçlandığını aktaran Vali Demirtaş, ‘’Bu kapsamda bugün bizler de gözbebeği evlatlarımızla bin adet fidan dikiyoruz. Bugün toprakla buluşturduğumuz fidanlar fevkalade önem arz ediyor” dedi

Diktiğiniz bir fidan sizin için önemsiz ve basit bir hareket olarak görünebilir. Lakin bu hareketi, 10 milyon fidan gibi topyekûn bir seferberlik olarak değerlendirdiğimizde, ne kadar büyük bir adım attığımız da kendiliğinden ortaya çıkıyor.’’ dedi.

Çukurova ilçesi Toroslar Anadolu Lisesi bahçesinde gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Orman Bölge Müdürü İsmet Erol’un konuşmasının ardından etkinlikte bir konuşma gerçekleştiren Vali Demirtaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim ile Tarım ve Orman Bakanlıklarının ‘Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Ağaçlandırma İş Birliği Protokolü’ kapsamında ülke genelinde 3 yıl içerisinde 10 milyon fidanın bugünden itibaren toprakla buluşturulmasının planlandığını dile getirdi.

Bugün Toprakla Buluşturduğumuz Fidanlar Fevkalade Önem Arz Ediyor

Projeyle ilk ve ortaöğretim çağındaki her bir öğrencinin kendisiyle büyüyen bir ağacının olmasının amaçlandığını aktaran Vali Demirtaş, ‘’Bu kapsamda bugün bizler de gözbebeği evlatlarımızla bin adet fidan dikiyoruz. Üzülerek ifade etmeliyim ki küresel ısınma ve iklim değişiklikleri, bizleri hazin bir sona doğru hızla sürüklemektedir. Dünyamızı fosil ve teknolojik atıklarla kendi ellerimizle cehenneme çeviriyoruz. O sebeple bugün toprakla buluşturduğumuz fidanlar fevkalade önem arz ediyor. Diktiğiniz bir fidan sizin için önemsiz ve basit bir hareket olarak görünebilir. Lakin bu hareketi, 10 milyon fidan gibi topyekûn bir seferberlik olarak değerlendirdiğimizde, ne kadar büyük bir adım attığımız da kendiliğinden ortaya çıkıyor.’’ dedi.

Konuşmasının devamında öğrencilere de seslenen Vali Demir

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 “Canım istedi öldürdüm”
“Canım istedi öldürdüm”
Bir babanın en ağır yükü!
Bir babanın en ağır yükü!