Advert

Çukurovamızın maküs tarihini değiştirmek zorundayız

ADANA (BÖLGE)-Çukurova Belediye Başkan A.Adayı Hasan Aslan, “Çukurovamızın maküs tarihini değiştirmek zorundayız” dedi.

Çukurovamızın maküs tarihini değiştirmek zorundayız
Çukurovamızın maküs tarihini değiştirmek zorundayız Nevzat UÇAK

Hasan Aslan, “Fuarda tarım makineleri yanı sıra kasım ayında Adamamıza özgü limon, portakal, mandalina ve Domates, salatalık, lahana, mantar, vs. ürünler vardı.

Yaşar Kemalin, Yılmaz Güneyin bahsettiği Çukurova’nın dört mevsimli bereketli toprakları üzerinde oturduğumuzun farkında değiliz.

Çukurova belediye başkan adayı olarak ve mesleğim gereği belediyelerin görevi sadece temizlik, yol, vs. olmamladır.

1950 den 1990 lara kadar Sanayinin başkenti olmuş Bir Çukurova Dört mevsimiyle, tarihimizle ve bereketli topraklarımızla Adana İssizlikte neredeyse Hakları Van’dan sonra gelmekte bu kader değildir

1500 yıların ortasında Doğuda ilk göç Çukurova’ya yapılmış ılıman iklim ve bereketli topraklar olması sebebiyle yüzlerce yıl kardeşçe yaşayan bir Çukurova;  Sonuç itibarıyla tarımın, sanayinin ve göçün olduğu kent AKP’nin ülkenin getirildiği buhrandan,Yoksulluktan kurtaracak kent olmalı ve olacaktır.

Belediye başkanı olduğumda ilk Yapacağım Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk un söylediği gibi Köylü Milletin efendisidir. Değişiyle

KÖY PAZARI ( KOOPERATİFLEŞEREK )

Büyük bir köy pazarı kuracağız. Kültür merkezlerimizde üretilen el yapımı sus ve ev eşyası yanı sıra, Karaisalı’nın biberi,  salçası, Tuzla’nın domatesi, karpuzu, Feke’nin fasulyesi, Karataş ve Yumurtalık’ın balığından, ovada yetişen onlarca urunu ve yeşilliği, köylünün sütü, yoğurdu, şalgamı, narenciyesi satılacak.

Soğuk hava deposu kurup depolayacağız köylünün üreticinin urunu değerinde satılacak Örneğin şehir dışından, İstanbul, Ankara, İzmir’den, başka şehirde gelenler en organik ürünleri bu pazardan alacak. Yoksullukla mücadele ekonomik ve istihdama Dayayalı projeleriyle işsizliğin minimum seviyeye indiği bir Çukurova ilçe yaratacağız”

KENTSEL DÖNUŞUM VE YENİLENME;

Belediye evleri mehlemizde 7-8 yıldır çözüm bekleyen mahalle sakinleri çaresizlik içinde beklemektedir. Bunun asıl sebebi sosyal devlet anlayışıyla bakılmamasıdır

Belediye başkanı olduğumda ilk yapılması gereken büyükşehir belediye başkanımızla 1/5000’lik ve 1/1000 lik imar planlarını değiştirip Vatandaşları TOKİ’yi muhtaç ettirmeden kentsel dönüşümü Sosyal Donatısı yüksek, Yeşil, spor Alanlarıyla  Akıllı Binalarıyla, Enerjisini kendi üreten projelerin  gerçekleşmesi için Dünya veya Avrupa konut fonunda finanse etmek veya  Belediye olarak Vatandaşın ve Adanalı müttehitleri arasındaki garantörlüğü sosyal Devlet, sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile  Biz üstleneceğiz.

Sosyal Demokrat Anlayış ve Sosyal Devletin Görevi istihdama, üretime dayalı projeler ekleyerek daha mutlu insanların yaşadığı bir ilçe haline getirmektir.  


Çukurova’mızın tarım ürünlerinde, üretim’de, Barınmada, Kültürde, sanatta ve sporda sorunları çözülmüş Çukurova yaratacağım.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te