Advert

CEP DELİK CEPKEN DELİK

Türkiye’nin en çok borçlu ikinci Belediyesi olan Adana Büyükşehir nefes almakta zorlanıyor.

CEP DELİK CEPKEN DELİK
CEP DELİK CEPKEN DELİK Nevzat UÇAK

 

 

ASKİ’de çalışan binlerce işçilerin bir kısmı 3, bir kısmı 5 aydan beri maaş alamıyor. Elektrik borcu nedeniyle ASKİ’nin elektrikleri kesildi, son anda para yetiştirilebildi. Basın İlan Kurumu ödeme yapamadığı için Büyükşehir’in ilanlarını kabul etmiyor. Çalışan binlerce işçi evlerine götürecek ekmek parası bulamamaktan bunalım geçiriyor.

HABER: Yener EKİNCİ

ADANA (BÖLGE)-Türkiye’nin en borçlu Belediyeleri arasında yeralan Adana Büyükşehir Belediyesi’ndeki sıkıntının giderek arttığı, ASKİ’de binlerce çalışanın üç ile 5 aydan buyana para alamadıkları ileri sürülerek, sorunun çözülmesi yönünde hükümetin yardımcı olmasını istediler.

ASKİ ZOR DURUMDA

  Kendileriyle görüştüğümüz çok sayıda ASKİ çalışanı, bazı arkadaşlarının 5, bazı arkadaşlarının da üç aydan buyana maaş alamadıklarını dile getirirken, hükümetin destek olmaması halinde açlığa mahkum olacaklarını söylediler. İşçiler, “Aylardır maaşımızı alamıyoruz. Bugün-yarın diyorlar.. Eve ekmek götürecek para bulamıyoruz. Eş-dosttan aldığımız borcu ödeyemiyoruz. Bu durumda aile içi huzursuzlukta başlıyor. ASKİ elektrik borcunu bile ödeyemedi. Elektrikler kesildi, güçlükle para bulundu da borcun bir bir kısmı önlendi. Aksi halde ASKİ elektriksiz kalacak, su pompaları çalışmayacaktı” diye konuştular.

  BASIN İLAN GERİ ÇEVİRİYOR

   Bu arada ödeme güçlüğü çeken Adana Büyükşehir’in gazetelerde kullanılmak üzere gönderdiği ilanların Basın İlan Kurumu tarafından ücretleri ödenmediği için geri çevrildiği de bildirilirken, kendileriyle görüştüğümüz yetkililer, konuyla ilgili şu bilgileri verdiler; “Adana Belediyesi hiç böyle bir durumda kalmamıştı. Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında Türkiye ikincisi.. Sadece işçilerin maaşını alamaması değil sorun, başlatılan inşaatlarda da müteahhitler hak edişlerini alamadıkları için iş yavaşlatmaya başladılar. Böyle giderse seçimler yaklaşırken, Adana Büyükşehir iflasını ilan edecek.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"EYT’liler sahipsiz değil"
"Mesut Komiser"den Emir Kaan’a sürpriz ziyaret