Advert

Ranta ‘dur’ diyeceğim

Adana’nın tanınmış, tecrübeli ve sevilen müteahhidi Muharrem Gülbudak, Seyhan Belediyesi Meclis Üyeliği görevine talip oldu.

Ranta ‘dur’ diyeceğim
Ranta ‘dur’ diyeceğim Nevzat UÇAK

 AK Parti’den aday adayı olduğunu açıklayan Gülbudak, seçilmesi halinde çarpık kentleşme sorunuyla mücadele edeceğini söyledi. Gökbudak, ‘’Bugüne kadar çekilen peşkeşler görmezlikten gelinmiş, sağlanan rantlarla devletimiz ve halkımız milyarlarca lira zarara uğratılmıştır’’ diye konuştu.

Haber: Yener EKİNCİ

ADANA (BÖLGE)-Milli Selamet Partisi’nin Gençlik Kolları’nda başlayan siyasi hayatını, kuruluşundan bu yana AK Parti’de sürdüren Adana’nın tanınmış, tecrübeli ve sevilen müteahhidi Muharrem Gülbudak, Seyhan Belediyesi Meclis Üyeliğine aday adayı olduğunu açıkladı. Her seçimde bir nefer gibi çalıştığı AK Parti’den bu kez aday adayı olarak ön plana çıkan Gülbudak, Adana’nın kanayan yarası haline gelen çarpık kentleşmeyle mücadele etmek için bu göreve talip olduğunu belirtti.

İNŞAATLAR İMAR PLANINA UYGUN DEĞİL

Müteahhitliğini üstlendiği devlet işlerinde onlarca okul, lojman, köprü, menfez ve su deposu yaparak, başarısını verilen ‘Teşekkür Belgeleri’ ile taçlandıran Gülbudak, aynı azim ve gayreti, çağdaş ve modern Adana’nın oluşumuna katkı sağlamak için sergilemek amacında olduğunu söyledi. Gazetemize gerçekleştirdiği ziyaret sırasında aday adaylığının gerekçeleri hakkında bilgi veren Muharrem Gökbudak, Adana’da ki inşaatların, imar planına uygun bir şekilde yapılmadığını, bunun da alt yapı sorunuyla beraber, çarpık kentleşmeyi beraberinde getirdiğini vurguladı.

MECLİS ÜYELERİ EHİL KİŞİLERDEN OLUŞMALI 

‘’Türkiye’ye kötü örnek olan Adana’da ki çarpık kentleşmenin sorumluları, belediye başkanları ve meclis üyeleridir’’ diyen Gökbudak, ‘’Ne yazık ki bilgi, beceri ve donanımdan yoksun kişilerin yürüttüğü çalışmalar, geçen sürede Adana’yı sadece ‘Büyük köy’ statüsüne taşımıştır. Önümüzde ki yerel seçimler, makus talihin değiştirilmesi açısından mükemmel bir fırsattır. O nedenle seçmenlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Özellikle belirtmem gerekiyor ki; meclis üyeleri mutlaka ve mutlaka inşaat mühendisi, mimar, şehir plancısı, ziraat mühendisi, harita mühendisi ve müteahhit gibi uzman kişilerden oluşmalıdır’’ dedi.

ARSALAR RANT UĞRUNA PEŞKEŞ ÇEKİLDİ

Gökbudak, şunları söyledi; ‘’Çarpık kentleşmeye verebileceğimiz en geçerli örnekler bugün Çukurova ilçesinde kendini gösteriyor. Bilindiği üzere TÜYAP Fuar Alanı’ndan sonra imar bulunmuyor. Fakat, Kabasakal ve Çakal Kuyusu’nda çok katlı binaların özel imar açılarak yükselmesi, bir takım çevrelere peşkeş çekmekten başka bir şey değildir.  Halkımız, ne yazık ki bunun bilincinde değildir. Oysa vatandaş emsallerden mahkemeye başvursa, imar iptal edilir veya emsallerden vatandaşın da arsası aynı yoğunluğu alır. Bugüne kadar meclis üyelerine ve siyasilere çekilen peşkeşler, görmezlikten gelinmiş, sağlanan rantlarla devletimiz ve halkımız milyarlarca lira zarara uğratılmıştır. Çukurova’da yaşanan benzer durum, Seyhan’da da vardır. Aynı bölgede olan arsaların kimisi 2-4 yoğunlukta, kimisi 2 yoğunlukta, kimisi 1-6 yoğunlukta, kimisi 1-2 durumunda. İşte o yüzden kimi adalarda 20 katlı apartmanın yanında 5 katlı binalar dikilebiliyor. Aynı bölgenin aynı yoğunlukta olması gerekir. Verilen bu yoğunluklar yasal olmamakla beraber mahkeme kararıyla iptal edilmelidir.’’

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor