Advert

CHP’de skandal iddia!

Aday adaylığı için istifasını veren Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’nun yönetim kurulu üyelerine boş sayfaya imza attırıldığı öne sürüldü. İl Başkanı iddiayı doğruladı, konuyu Genel Merkez”e ulaştıracaklarını açıkladı.

 CHP’de skandal iddia!
 CHP’de skandal iddia! Nevzat UÇAK

 

 

 

 

HABER: Murat ÖZKARDEŞ

ADANA (BÖLGE)-31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Meclis üyeliğine aday adayı olmak üzere istifasını veren CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’nun yerine boş karar defterine imza atılarak, Genel Merkez talimatı beklenmeden Ahmet Dardağan’ın  ataması ile karar alındığı  iddiası CHP Adana teşkilatını karıştırdı.

CHP’li Kolcu’nun istifasının ardından toplanan bazı yöneticilerin karar defterini alarak ilçe yönetiminde yer alan üyelere boş sayfaya imza attırdığı, daha sonra da karar defterindeki bu imzalı boş sayfaya İl Yöneticisi Ahmet Dardağan’ın Seyhan İlçe Başkanlığına atandığı şeklinde üst yazı eklendiği öne sürüldü.

SKANDAL OLAY NASIL GELİŞTİ

CHP Seyhan İlçe Başkanlığını yürüten Abeydullah Kolcu’nun, önceki gün Mendereste bir resraurantta Zeki Eren ve Ahmet Dardağan ile  bir yediği  ve sonrasında da istifa ettiği belirtilrek şöyle geliştiği belirtildi:

Kolcu’nun istifasından sonra iki yönetici karar defterini ellerine alarak, Seyhan İlçe yöneticilerini tek tek gezip, Seyhan İlçe Başkanı’nın istfa ettiğini, bunun karar defterine işlenmesi gerektiğini belirterek, boş sayfaya imza atmaları istenir. Ancak bunun gizli tutulması gerektiği ve  kimseyle paylaşmamaları gerektiğini de ısrarla hatırlatılır.

AHMET DARDAĞAN’I ATAMIŞLAR AMA!

CHP Seyhan İlçe yöneticileri tarafından imzalanan karar defterindeki boş sayfaya, yönetim toplantı yapmış gibi gösterilir. Oy birliği ile İl yöneticisi Ahmet Dardağan’ı Seyhan İlçe Başkanlığı’na seçmiş gibi bir üst yazı yazılır ve yazı atanma talebi ile Genel Merkez’e gönderilir. Daha sonra da yazılan bu karar, hiç yokmuş gibi, ilçe yöneticilerine ilçeye Oğuz Kaan Salıcı’nın tasarrufu ile Ahmet Dardağan’ın ilçe başkanlığına atandığı söylenir..

Ancak, Ahmet Dardağan halen CHP Adana İl yöneticisi konumunda yer aldığı ve  CHP Genel Merkezi tarafından yapılmış herhangi bir atanma talimatı bulunmadığı da öğrenilir. ÇHP Seyhan İlçe yöneticilerinin de bu kararı kendilerinin aldığından ve imzaladıklarından  haberleri olmadığı da ifade edilir.

İL BAŞKANI “KONUYU ARAŞTIRIYORUZ”

CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay, bu konuda kendilerinin de duyumlar aldıklarını ve gelişmeleri araştırdıklarını söyledi. Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu’nun istifasını doğrulayan Kozay, “İstifa eden bir ilçe başkanının yerine kimin atanacağı ve nasıl bir prosedür işleyeceği CHP’de genelgelerle belirlenir. Şu ana kadar Seyhan İlçe Başkanlığına kimin atanacağı veya bu göreve kimin getirileceği konusu ile ilgili Genel Merkez’den Adana İl Başkanlığına gönderilmiş bir genelge bulunmamaktadır. Seyhan İlçe Başkanlığı’ndaki iddiaları  biz de duyduk. Konuyu araştıracak ve en yakın zamanda açıklığa kavuşturacağız.” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı