Advert

Vali Demirtaş: Topluma büyük görevler düşüyor

ADANA (BÖLGE)-Vali Mahmut Demirtaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda,”Toplum olarak bizlere büyük görevler düşüyor” dedi.

Vali Demirtaş: Topluma büyük görevler düşüyor
Vali Demirtaş: Topluma büyük görevler düşüyor Nevzat UÇAK

 

 

Vali Demirtaş, “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de engelli vatandaşlarımızın sorunları ve günlük yaşamda karşılaştıkları sıkıntıların çözümü noktasında farkındalık oluşturulmasına vesile olmaktadır.

Engellilerimizin yaşamın her alanında  karşılaştıkları zorlukları aşabilmeleri için gerekli çalışmaların yapılması ve onların sosyal yaşamda çok daha aktif şekilde yer almalarının sağlanması toplumsal olduğu kadar insani bir zorunluluktur.

Ülkemizde son yıllarda, engelli vatandaşlarımızın yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve hayatın her alanında var olmalarının sağlanması amacıyla atılan adımlar, kuşkusuz ki sevindirici boyuttadır. Engelli bireylerimizin topluma kazandırılması, kişisel ve sosyal haklardan tam ve eşit ölçüde yararlanması amacıyla  gerçekleştirilen çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir.

Engellilik, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatın bir gerçeği olarak karşımızda durmaktadır. Bir insanın engelli olması, onun diğer insanlar gibi yaşaması, çalışması ve de başarılı olmasına asla engel değildir. Toplum olarak bizlere düşen görev, engelli bireylerimize yönelik toplumsal duyarlılığımızı en üst seviyelere taşımak, engellilerimizin  sorunlarını giderip yaşamlarını her açıdan kolaylaştırmak  olmalıdır.

Bu kapsamda; devletimizin de büyük  destekleriyle, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum örgütlerimiz nezdinde engelli vatandaşlarımızın  başta eğitim olmak üzere ekonomik, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda çok daha fazla yer bulabilmeleri amacıyla hazırlanan projeler, hızla ve kararlılıkla yaşama geçirilmektedir.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, Adana Valiliği olarak daima yanlarında olmaya büyük özen gösterdiğimiz engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlayacak tüm çalışmaların destekçisi olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum.

Tüm  engelli vatandaşlarımız ile  onlara her koşulda destek olan ailelerinin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü  samimiyetle kutluyor, engelli kardeşlerimiz ve ailelerini  sevgi ve saygıyla  selamlıyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Her şey güzel Adana’mız için”
“Her şey güzel Adana’mız için”
Güneş bebek
Güneş bebek "yutkunabilmek" için yardım bekliyor