Advert

Sporun sorunları için aynı masada buluştular

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) ev sahipliğinde sporun içinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve temsilcilerinin yer aldığı “Geleneksel Sporda STK Buluşmaları” TÜFAD Adana Şube Tesislerinde yapıldı.

Sporun sorunları için aynı masada buluştular
Sporun sorunları için aynı masada buluştular Nevzat UÇAK

 Toplantının ev sahipliğini üstlenen ve bu fikri ortaya atan ASKF Yönetim Kurulu adına açıklama yapan ASKF Başkanı Dr. Ahmet Bozan, “Sporun gönüllüleri ve spora tüm zamanlarını ayıran, yaptığı işleri layıkıyla yapmaya çalışan sporun STK ile rutin olarak bir çatı altında buluşma fikri bizlerde ilk oluştuğunda çok heyecanlandık” dedi.

“ÇÖZEMEYECEĞMİZ SORUN YOK “

Bozan şöyle devam etti ; “Spora büyük hizmetler veren bu paydaşlarımızla Adana’da tüm sorunları tartışabilir, çözüm için fikir üretebiliriz. Birlikten kuvvet doğar olgusu ile hareket ettikçe aşamayacağımız sorun olduğunu sanmıyorum.  Burada birbirini tanıyan ama bir masa etrafında hiç buluşmamış dostlarla ‘Büyük Bir Aile’olduğumuzu belirtmek isteriz. Tarihi bir güne tanıklık ediyoruz. Buraya kadar gelen tüm dostlarımıza, amacı spora hizmet etmek isteyen yol arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” 

TOPLANTILAR VERİMLİ OLACAK

Camianın birlik ve beraberliği için bu tip etkinliklerin önemli olduğuna vurgu yapan TFF Bölge Müdürü Akif Oflaz ise “Mevcut sıkıntılar için ve oluşabilecek sıkıntılar ile ilgili bu toplantılar verimli olacak. Fitili ateşlediği için ASKF Başkanı Ahmet Bozan'a çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu. TÜFAD Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer ise sporun birlikteliğinin çok önemli olduğuna söyleyerek, “Taban birlikleri temsilcileri burada. Konu spor olunca hep bir arada olmamız önemli. Bundan sonra da bu toplantıları devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

GAZETECİ ÖRGÜTLERİNDEN DESTEK

Buluşmanın Adana için güzel bir başlangıç olduğunu belirten Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir  “Bundan sonrada geliştirerek devam edilmeli. Bu tip toplantılar güzel fikirler ve projeler de çıkabilir, amacımız ileriye dönük projeler çıkarmak” dedi.  Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanı Ahmet Kurtul Çakın da, “Tabi ki bu güzel bir birliktelik. İnşallah bunun devamı sağlayacağız. TÜFAD tan sonra üçüncü ev sahibi olarak sizleri ağırlamaktan onur duyacağız” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı