Advert

Aslan; “Üretim ve istihdam projeleriyle geliyoruz”

HABER: Murat ÖZKARDEŞ ADANA (BÖLGE)-CHP’den Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı olan Hasan Aslan, kente ve ilçeye dair projelerini açıklamaya devam ediyor.

Aslan; “Üretim ve istihdam projeleriyle geliyoruz”
Aslan; “Üretim ve istihdam projeleriyle geliyoruz” Nevzat UÇAK

 “Çukurova’yı daha mutlu insanların yaşadığı bir kent haline getirmek için canla başla çalışacağım” diyen Aslan, göreve gelmeleri halinde üretime dayalı Birlik Kooperatifleri kuracaklarını söyledi.

“ÇİÇEKTE BİLE DIŞA BAĞIMLIYIZ”

Aslan şöyle devam etti ; “Çiçek ve sera ürünlerini, örneğin park bahçelerde kullanılan bitki ve çiçeklerin çoğu İtalya’dan, Hollanda’dan getiriliyor. Bunların tamamını Adana’da üreteceğiz.Üretenin, istihdam yaratanın yanında olacağız. Çukurova’yı ilklerin belediyesi haline getireceğiz.Modern sera ve üretim alanlarında kendi çiçeklerimiz üreteceğiz.”

“100 YILIK PLANLAR YAPMALIYIZ”

“Kentteki parkların tamamına yakınını Büyükşehir Belediyesi,büfe ve ATM’lerle işgal etti.Bunun da kent estetiğini bozduğunu birlikte görüyoruz Artık bu kadim kent, sosyal demokrat anlayış çerçevesinde üretime dayalı anlayışla yönetilmelidir. Adana’mızın tamamını kapsayacak kısa, orta ve uzun vadeli 100 yılık imar planlarını yapmak zorundayız.”

DOĞAL ALANLAR KORUNSUN İSTEMİ

 “Seyhan Baraj Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahasına ilişkin hazırlanan 1. Etap 1/5000 ölçekli nazım imar planı teklifi,Bakanlığın 29.05.2018 tarih ve 96241 sayılı oluru ve 644 sayılı KHK’nın 13/A maddesi uyarınca Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından onaylandı. Ancak plan tamamıyla ranta dönük hazırlandı. Doğal alanlar ve su havzaları göz göre göre katledilecek.”

METRO HER YERE ULAŞMALI

“Büyükşehir Belediyemizle birlikte Metro'nun üniversiteye, hastanelere gitmesinde etkili olacağız. Doğanın katledilmesine izin vermeyeceğiz. Kültürün, sanatın ve sporun başkenti olan, barınma sorunu çözülmüş bir Çukurova özlemiyle Büyükşehir belediyesiyle birlikte Adana’ya ''Derman' olacağız. Emeğin,kardeşliğin barışın adayı olarak ben ve ekibim hazırız.”
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı