Advert

Aytaç Durak: Kimse mazeret üretmesin

Adana Büyükşehir eski Belediye Başkanı Aytaç Durak, yaptığı yazılı açıklamada, “Metro’nun devamını yaparım diyenler aday olsun” dediğini ve olmazsa gelir 3 yılda 2.etabını Üniversiteye kadar bitireceğini söylediğini hatırlatarak, “Çok mutlu oldum, adayların hepsi Metro’ya sahip çıktı” açıklamasında bulundu.

Aytaç Durak: Kimse mazeret üretmesin
Aytaç Durak: Kimse mazeret üretmesin Nevzat UÇAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü”nün sürekli mazeret ürettiğini de belirten Durak, “’Metronun devamını yaparım’ diyen aday olsun. Diyen olmazsa gelir 3yılda II. Etabı Üniversiteye kadar bitiririm” sözünü hatırlattı.

 

ADANA (BÖLGE)-Adana Büyükşehir eski Belediye Başkanı Aytaç Durak, dün yazılı bir açıklama yaparak, kendisinin Metro konusunu gündeme getirdikten sonra, tüm aday adaylarının olaya sahip çıktığını söyledi.

Durak, yazılı açıklamasında, şöyle dedi;

“Çok mutlu oldum. Aday olanların hepsi metroya sahip çıktı.

Aslında amacım, Başkan seçilecek kişilerin metro gibi ciddi yatırımları üstlenmesidir. Mevcut Başkanımız Sayın Sözlü de ‘Metronun devamını yapacağım’ diyor.

Ben de kendisine, ‘O halde hiç düşünme. Hemen işe başla. 591 milyon liralık yeni ihaleyi iptal ederek o parayı metroya aktarırsan yeterli olur’ diyorum.

Esasen, başlamanıza engel de yok. Güzergahı belli. ‘Belediyemizce yapılması için Hükümet oluru 8 yıl önce tarafımca alınarak 14.01.2010 tarih 262 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

2015’te Büyükşehir Belediyesince hazırlattığınız Stratejik Plan’da ‘II. Etap tamamlanırsa bugünkü 35.000 olan yolcu sayısı 240.000 olur’ demektesiniz.

Bu da metro gelirinin 7 kat artması anlamına gelir ki; borcunu kendi kendine öder ve kara da geçer. Yeter ki yapılsın.

Unutulmasın ki; Çatalan İçme Suyu Projesi kredi borçlarının tamamını ödediği gibi şimdi de su satışından ettiği karla Büyükşehir Belediyesinin gelirlerine katkı sağlamaktadır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı