Advert

Ozan Turan yetenek avında

Televizyon dizilerinden aşina olduğumuz bir sima olan Oyuncu ve Sanat Yönetmeni Ozan Turan, memleketi Adana’ya sanat yönünden marka değer kazandırmak amacıyla kolları sıvadı.

Ozan Turan yetenek avında
Ozan Turan yetenek avında Nevzat UÇAK

 

Loreplus Film Prodüksiyon Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sincar ile ortak çalışmalar yürüten Turan, açılan oyuncu akademisinde keşfedeceği yetenekleri beyaz perdeye taşımanın hesaplarını yapıyor.

HABER: Yener EKİNCİ

ADANA (BÖLGE)-Adana’da, çekim hazırlıkları süren ‘Arayış’ isimli televizyon dizisinde Adanalı gazeteciler de rol alacak. Beraberinde Yönetmen Ozan Turan ve Oyuncu Ercan Aydın ile Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir’i ziyaret eden Loreplus Film Prodüksiyon Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sincar, çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

ADANALI OYUNCULARA ÖNCELİK VERİLECEK

Adana’nın tanıtımına verdikleri önemi belirten Sincar, bu amaçla hazırlıkları devam eden yeni televizyon dizisinin çekimlerini Adana’da yapacaklarını söyledi.  Mart ayında vizyona girecek olan komedi türünde ki sinema filmi Bahtsız Bedri’nin oyuncu kadrosunda Adanalılara da yer verdiklerini hatırlatan Sincar, televizyon dizisinde de bu geleneği devam ettireceklerini ifade etti. Sincar, dizide basın toplantısı sahnelerinin ağrılıklı olacağını ve burada gerçek gazetecilere rol vermeyi istediklerini iletti.

FİLM PLATOLARI KURULMASI GEREKİYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Esendemir ise, Adanalı gazetecilerin zaman zaman bu tür çalışmalara dahil olduğunu belirterek, ‘’Rol almak isteyen arkadaşlarımıza gereken bilgilendirmeyi yapacağız. Aslında Adana sinema ve dizi çekimleri için çok uygun mekanlara ve konsepte sahip bir şehir. Ancak ne yazık ki film platoları bulunmuyor. Bu eksikliğin giderilmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz’’ diye konuştu.

OZAN TURAN İLE KAMERA ARKASINDAN

Ziyaretin ardından, onca yoğunluğunun arasında bir saatlik boşluğunu yakaladığımız Sanat Yönetmeni Ozan Turan ile sinemaseverler için bir röportaj çalışması gerçekleştirdik. Çalışkanlığının yanı sıra son derece mütevazi, sıcakkanlı bir kimliğe sahip olan Turan, hakkına merak ettiğimiz soruları içtenlikle yanıtladı. 

Ozan Turan kimdir? Sohbetimize sizi tanımakla başlayabilir miyiz?

Ben, 1985 Adana doğumluyum. Yaklaşık 10 yıl önce girdiğim sinema ve dizi sektörüne, Müjdat Gezen  Sanat Merkezi Actor Studio’da eğitim alarak başladım. Birçok dizide ve sinema filminde rol adım. Bunun yanı sıra sanat yönetmenliği ve yönetmenlik de yaptığım bazı projeler oldu.  En son hem sanat yönetmenliğini yapıp hem de ‘Erkan’ karakterini canlandırdığım, Loreplus yapımın çektiği ‘’BAHTSIZ BEDRİ’’ adlı sinema filminde yer aldım.

Adem Sincar ile yollarınızın nerede ve nasıl kesişti?

Adem Sincar ile ‘’BAHTSIZ BEDRİ’’ sinema filmi çekimlerinde tanıştık. Projeyi kendi projemiz gibi sahiplenip, Adem bey ve Lore Plus Yapım ailesiyle birlikte güzel bir işe imza attık. İş olarak geldiğim yerde güzel bir dost sahibi oldum. Bu anlamda Adem Sincar ile daha uzun yıllar birlikte güzel işlere imza atacağımıza eminim.

Vizyona girmeye hazırlanan Bahtsız Bedri’den bahsedelim biraz da. Çekimler nasıl geçti ve bekletiniz hangi yönde?

Öncelikle çok içimize sinen bir iş oldu. Daha çekim aşamasında bizleri kahkahalara boğan sahneler oldu. Çok güzel bir çalışma ortamı içerisinde güzel bir işe imza attığımıza inanıyorum.  Seyirci karşısına çıktığımıda insanların kahkahalarla izleyeceği bir film çektiğimize inanıyorum. Vizyon tarihinde herkesin izlemesini tavsiye ederim.

Adana sinema, dizi ve klip çekimi için uygun doğal platolara sahip. Adana’yı bu doğrultuda cazibe merkezi haline getirmek için ne gibi çalışmalar yapılabilir?

Adana hem coğrafi konumu açısından hemde iklimi açısında sinema dizi ve klip çekimleri için bulunmaz bir yer. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Sözlü sanatın ve sanatçının herzaman yanında olduğunu bizlere gösterdi. Kedisine burdan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ancak Adana’nın bu anlamda en büyük eksiği bir platonun olmayışı.  Hastane, karakol, cezaevi, adliye gibi kamu kuruluşlarının bulunduğu bir plato yapılması Adana’yı bu anlamda öne geçirecektir.

Bir oyuncu adayında aradığınız özellikler nelerdir? 

Oyuncu adayları öncelikle öğrenmeye ve yeni bilgilere açık olmalıdır. Oyunculuk bir anlamda sinemanın bel kemiğidir. Oyuncu, bir öyküdeki kişiliğin yaşayan gönderi olabilmek için tüm içsel sorunlarından arınmış, ruhsal açıdan  saydam bir hale gelmiş olmalıdır. Ve en önemlisi bir oyuncu adayı tüm egolarından arınmış olmalıdır. 

Adana’da başka ne gibi projeler gerçekleştirmeyi hedefliyorsunuz?

Lore Plus yapım olarak yepyeni bir diziye başlıyoruz.  Çekimlerini Adana’da yapacağımız ‘Arayış’ isimli dizimiz gerek senaryosu  gerek de hikayesi bakımından muhteşem kurgulanmış bir projedir. Bunun dışında Adana’da bir ilki gerçekleştirip kamera önü oyunculuk atölyesini kurduk. Bu atölyenin amacı adanada yaşayan yetenekli istekli bu işe gönül vermiş kişilere profesyonel bir eğitim vererek bu kişileri ajansımız bünyesinde menajerliğini üstlenip Adana ve çevre illerde çekilen dizi sinema ve reklamlara bölüm/ sürekli oyuncu olarak sunmaktır. Ayrıca Arayış isimli dizimizin oyuncu kadrosunu da eğitim vereceğimiz öğrencilerden oluşturup tamamen adanaya özgü bir dizi çekmeyi planlıyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Aydoğdu ve Aykan son yolculuklarına uğurlandı
Saldırgan tutuklandı
Saldırgan tutuklandı