Advert
ADANA’NIN HAKKINI GASP EDİYORSUNUZ!
Nevzat UÇAK

ADANA’NIN HAKKINI GASP EDİYORSUNUZ!

(central unit in the text - in the middle)

Büyükşehir Belediyesi’nde görevli bir bayanın gözlerinden yaşlar süzülüyordu. Bir acısının olduğunu sanarak “Bir şey mi oldu?” diye sorduk. Okulların açıldığını, çocuğuna harçlık bile veremediğini söyleyerek “İyi ki bir çocuğum var. Fazla olsaydı nasıl bakacaktım” diye kısık bir sesle 3 ayı aşkın zamandır maaş alamadığını belirtti.

Bayan görevlinin durumuna üzülmüştük.. Durumu araştırdık… Gerçekten anlattığı gibiydi, sadece kendisi değil, diğer çalışanlar da maaşlarını alamıyorlardı..
Almaları da zor görünüyordu. Araştırmalarımızda, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gelirlerinin yüzde 40’ı METRO borcuna kesiliyordu. Yüzde 40 yaklaşık 40 milyon, eski parayla 40 trilyondu kesilen para..
BÖLGE Gazetesi olarak sorunu manşetten duyurduk… Bu konudaki haberleri ısrarla sürdürdük.
Kamuoyu ve siyasetçileri bilgilendirmenin yanı sıra, Belediye yetkililerini de harekete geçirerek, bu sorunun Ankara’ya taşınmasını sağladık… Bugüne kadar, içinde bulunduğu sorunu, bireysel ilişkileriyle çözmeye çalşan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de sesini yükseltmeye başladı..
Ve MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, TBMM’de yüksek sesle konuyu gündeme getirerek şöyle dedi;
 “Adana Büyükşehir Belediyesi gelirlerinin yüzde 40’ını tam kapasite çalışmayan METRO’nun borcu için kesiliyor. Siz hükümet olarak Ankara METRO’sunu nasıl Ulaştırma Bakanlığına devrettiyseniz, Adana METRO’sunu da öyle devralın. Adana Belediyesi borç ödemekten hizmet vermekte zorluk çekiyor. MHP’li olduğu için mi devralmıyorsunuz. Adana ve Bölge Milletvekillerine sesleniyorum. Adana halkının hakkı gasp ediliyor. Siz de destek verin. Bu sorunu hep birlikte çözelim.”
Evet… BÖLGE Gazetesi, halkın gazetesi olma özelliğini sürdürmeye devam ediyor. Adanalıların da, kendi sorunlarına sahiplenmesi beklenmektedir…
Sayın Cumhurbaşkanı Şehir Hastanesi’nin açılışı için Adana’ya gelecek…
Büyükşehir Belediye Başkanımızın belirttiği gibi yollarına gül dökerek karşılayalım, ama elimize de
METRO BORCUNDAN
KURTAR ADANA’YI

Yazan pankartlarla karşılayalım..
Sayın Adana milletvekilleri size de bir çift sözümüz var… Parti ayrımı yapmaksızın, Belediye Başkanımızı da aranıza alarak ortak bir karar alıp, hükümete ortak imzayla bildiriniz.
Aksi durumda, Adana Büyükşehir Belediyesi belli bir süre hizmet üretemez, müteahhitlere para, çalışanlara maaş veremez duruma gelebilir…
Böyle bir durumun sizi memnun etmeyeceğini biliyoruz, o halde sayın Cumhurbaşkanı Adana’ya gelmeden önce siz bir araya geliniz..

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

SONER ÇETİN REKOR
SAYIDA NİKAH KIYDI

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, göreve başladığından buyana kıydığı nikahlarla rekor kırdı.
Hemşehrilerinin her “Nikahımızı sen kıy” taleplerini yerine getirdiğini söyleyen Çetin, “Olağanüstü bir durumum yoksa ve Adana’da isem, hangi hemşehrim isterse koşuyor nikahlarını kıyıyor ve onlarla sohbet etmekten büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
Soner Çetin önceki akşam da bir nikahtaydı, salondan ayrıldı bir başka nikaha koştu, sonra bir toplantıya katıldı.
Buna can mı dayanır? Sabahta personelden önce makama gelmek için gerçekten biyonik adam olmak gerek.
 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de bir hizmet sevdalısı.. Önceki gece Sabancı Bulvarı’nda asfaltlama çalışmalarını denetliyordu. Sorduk görevlilere “Her gece mi?” diye aldığımız cevap “umulmadık anda ansızın” cevabını aldık…
Dikkat edin… Başkan bir gece ansızın gelebilir..
Ve Hüseyin Sözlü, kızlarının dünya kızları gününü bir çiçek ve bir öpücükle kutladı. İşte asfaltlama sırasındaki baskın ve kızlarıyla beraber iki ayrı kare..

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MELİH GÖKÇEK AY SONU GİDECEK
YAŞAR OKUYAN MİSKET OYNAYACAK

Eski Bakanlardan Yaşar Okuyan, Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ay sonu istifa edeceğini, AKP’lilerin de Gökçek’in villasının önünde ANKARA’NIN BAĞLARI türküsü eşliğinde davullu zurnalı kutlama yapacaklarını öne sürdü.
AKP’lilerin Melih Gökçek’ten rahatsız olduklarını, 2014 yılında AKP’yi oylarını bölmekle tehdit edip aday olduğunu iddia eden Yaşar Okuyan, istifa halinde kendisinin de ANKARA’NIN BAĞLARI türküsüne eşlik ederek misket oynayacağını belirtti.
Çağlar Cilara ise, bu gelişmelerüzerine PARSEL PARSEL adlı bir Ankara türküsü yazarak, kutlamalara bu türkü ile katlacağını belirtti.
Eğer ay sonunda dedikleri gibi bu istifa gerçekleşirse, Melih Gökçe’nin villasının önünde seyreyleyin cümbüşü..

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim fuarında ilkler yaşanacak
Eğitim fuarında ilkler yaşanacak
Kebabı Adanalı gibi tüketin
Kebabı Adanalı gibi tüketin