Advert
On iki aslan yürek
Zeki ATEŞOK

On iki aslan yürek

(central unit in the text - in the middle)

Son üç haftadır oynadığı futbol ve ortaya koyduğu üstün performans ile dikkat çeken, Mavi-Lacivertli futbolcular, Boluspor ve Adanaspor maçlarını, puansız geçseler de, İstanbulspor karşısında alınan üç puan ile hayata dönmenin, daha doğrusu yoğun bakımdan çıkmanın, bu lig de bende varım demenin sinyalini verdi. Takım içerisinde taşların, yerine oturması, Teknik Heyet ve futbolcu arasında ki muhteşem iletişimin saha yansıması olarak gördüğümüz, İstanbulspor maçı galibiyeti, bir serinin başlangıcı olabilir mi, sorularını da beraberinde getirdi.

Mustafa Uğurun takımın başına geçmesi ile gözle görülür bir mücadele ve ortaya konan güzel futbol, bizleri sevindirirken, takım içerisinde disipline olmanın ve futbolcuların çıkılan maçlarda, galibiyete odaklı hırslı ve inançlı olmaları camia da büyük sevince yol açtı. Son üç hafta da, taraftar ve futbolcu arasında yaşanan olumlu, hava, ilerleyen haftalar için ümit verici bir görüntü ortaya koydu. Adana Demirspor ne kadar iyi yönetilmese de, son haftalar da yaşanan hem maddi hem de manevi sorunlar, futbolcu ve taraftarın, kenetlenmesi ile son bulmuş gibi görünüyor.  

Önümüzde çok önemli bir, Eskişehirspor maçı var bu karşılaşmadan alınacak puan veya puanlar, Adana Demirspor açısından çok önemli bir yer teşkil ediyor. Bu maç öncesi, Yönetim de bulunan hepsi bir birinden değerli insanların, ufacık bir dokunuşu ve aile içerisinde yaşanan olumsuzlukların bir yana bırakılarak, kenetlenmeyi sağlaması, Adana Demirspor da, Eskişehir maçı öncesi, futbolcu ve taraftar üzerinde etkin bir rol oynayacaktır. Saha da on bir aslan yürek, kazanmak için varını yoğunu ortaya koyarken, tribün de ise on ikinci güç devreye girecek ve bence Eskişehir maçının kazanılmasına sebep olacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
Adanalı, METRO’yu kendi gücüyle yapar
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu
İnşaatta yarı çıplak halde erkek cesedi bulundu