Advert
FETHİYE ATIL GİBİ BİR DEĞERİMİZ VAR
Nevzat UÇAK

FETHİYE ATIL GİBİ BİR DEĞERİMİZ VAR

(central unit in the text - in the middle)

Fethiye Atıl 1954 yılında Adana’da doğdu. Eğitim gönüllüsü ve köklü bir ailenin yeni kuşak temsilcisi olan Atıl, lise öğrenimini Ayas Koleji’nde tamamladı. Üniversite öğrenimi için Manchester Üniversitesi Kimya bölümünü tercih etti. vatan hasretine daha fazla dayanamayarak yurtdışı eğitimini yarıda bıraktı ve sonrasında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. İş hayatında sırasıyla EXSA, Çukurova Kentsel Kalkınma Projesi, Güney Afrika Büyükelçiliği, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği’nde çalışmıştır. Şu an ise narenciye ve hububat yetiştiriciliği yapmaktadır.


Çeşitli sosyal, kültürel ve ekonomik organizasyonlarda etkin olan Atıl, Adana Çiftçiler Birliği ve Adana Narenciler Birliği üyelikleri üyesidir. Ayrıca Türk- Amerikan Uluslararası Kültür Derneği Dönem Başkanlığı da yapmış olan Atıl, BÖLGE gazetesi tarafından başlatılan Çukobirlik üretime açılsın, işsizler iş bulsun Platformu Genel Sekreterliği görevini üstlendi..
Siyasi hayatına genç yaşlarda başlayan Atıl, sırasıyla DYP Çankaya İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ve DYP Çankaya İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Sonrasında CHP üyesi olan Atıl, 2011 Milletvekilliği seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu.


Sosyal sorumluluk projeleri konusunda da aktif olan Atıl, Orman Bakanlığı ve UNICEF ile birlikte Hatıra Ormanı, Güney Afrika Gençlik Korosu ve Çocuk Resimleri Sergisi, 1925-1980 Adana’sı Kıyafet Devrimi Sergisi, Ramazan’da Köy Meydanı Film Gösterimi ve Çukurova Senfoni Köy Okulları Konseri gibi projelerini hayata geçirdi.


Dünyayı dolaşmayı ve seyahat etmeyi çok seven Atıl, iş adamı Süleyman Yolay ile evlidir ve ileri seviyede İngilizce bilmektedir.

Fethiye Atıl Adana’nın en köklü ailelerinden ATIL’ların kızıdır.. Mütevazıdır, ön saflarda yer almayı sevmez, iyi bir Adana savaşçısıdır.

Bugün Adana’da yeri yerinden oynatacak Portakal Çiçeği Karnavalının en önde gelenlerindendir.. Günlerce elinde dilekçeyle dolaşandır, katıksız bir Adanalı ve Adana sevdalısıdır.

Çukobirlik’in yeniden üretime açılmasında yönünde başlattığımız kampanya’ya işini gücünü bir tarafa atarak bizzat ilgilenen ve her türlü fedakarlıkta bulunan bu kentin çok değerli ferdidir Fethiye Atıl..

Adana’yı Türkiye’nin gündemine taşıyanların başında yeralan Fethiye Atıl’a bir teşekkür borcumuz vardır.. Bir millet değerlerinin değerini anlarsa, değerli insanların sayısı artar.

  Fethiye Atıl Adana için çok önemli bir değerdir. Değerlerimizin kıymetini bilelim.

 

 

 

 

  

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 ASKİ’den bir ilk daha
ASKİ’den bir ilk daha
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te
Yılmaz Vural yeniden Şimşek’te